آیا شبکه چیا در وضعیت سبز است؟ گزارش شده است که استخراج پردازنده در طی هفته ها SSD را از بین می برد

sarah
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال

شبکه Chia که با وعده تمیز کردن آلودگی محیطی ناشی از استخراج کنندگان بیت کوین (BTC) در صحنه ارزهای رمزپایه ظهور کرد ، ممکن است آنطور که به نظر می رسد سبز نباشد.
برخلاف بیت کوین ، اتریوم و دیگران ، شبکه Chia با استفاده از جایگزینی برای اثبات کار با انرژی ، سکه استخراج می کند.
سکه های CHIA فقط با استفاده از ذخیره سازی هارد دیسک تولید می شوند و استخراج آنها به سخت افزار ASIC یا GPU خاصی احتیاج ندارد.
اما گزارش های منتشر شده از چین حاکی از آن است که صرفه جویی در محیط زیست به آسانی آنچه در مورد رمزنگاری به نظر می رسد آسان نیست.
بر اساس رسانه محلی Fast Technology ، مدت زمان ماندگاری یک SSD استاندارد 512 گیگابایتی پس از 40 روز استخراج مداوم CHIA ، بر اساس حجم نوشتن اطلاعات 256 ترابایت در آن دوره ، از بین می رود.
یک هارد دیسک 1 ترابایتی حدود 80 روز دوام خواهد آورد ، در حالی که انتظار می رود هارد دیسک 2 ترابایتی حدود 160 روز دوام بیاورد.
در شرایط عادی انتظار می رود که چنین سخت افزارهایی به طور متوسط ​​حدود یک دهه به مشتری ادامه دهند.
هنگامی که هارددیسک از میزان نوشتن داده خاص فراتر رفت ، محافظت از ضمانت کننده مصرف کننده آن باطل و بی اعتبار می شود.
هارددیسک ها معمولاً با ضمانت نامه های سه تا پنج ساله حمل می شوند ، با این وجود استخراج CHIA می تواند در مدت بیش از یک ماه چنین ضمانت هایی را باطل کند. Fast Technology گزارش داد که تولید کنندگان هارد دیسک شروع به بازنویسی شرایط توافق نامه گارانتی خود کرده اند تا واقعیت اجزای آنها را در استخراج CHIA منعکس کنند.
هنگامی که CHIA در اوایل ماه مه تجارت خود را آغاز کرد ، خرده فروشان چینی دچار کمبود هارد دیسک شدند که در نهایت هزینه درایوهای با ظرفیت بالا (16 ترابایت) را به 6000 یوان (933 دلار) رساند.

ترجمه اختصاصی از : pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

6 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.