آیوتا قراردادهای هوشمند بتا را راه اندازی می کند

neda
1 سال قبل
آیوتا

آیوتا، یک پلت فرم قراردادهای هوشمند که فناوری دفتر کل توزیع شده را بازطراحی می کند، نسخه بتا راه حل جدید قراردادهای هوشمند شبکه را منتشر کرده است.

با راه اندازی، پروتکل اینترنت اشیا (IoT) همراه با افزودن ابزار جدید برنامه های غیرمتمرکز (dApps) به سمت Web3 حرکت کرده است. جالب اینجاست که این حرکت اکنون از قابلیت همکاری قراردادهای هوشمند آیوتا با ماشین مجازی اتریوم (EVM) و هر قرارداد هوشمندی که در Solidity نوشته شده است، پشتیبانی می‌کند.

این پلتفرم،ابزارهای اضافی را برای بازارهای NFT، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و صرافی های غیرمتمرکز (DEX) باز می کند. به عنوان مثال ، بازار NFT مبتنی بر Tangle IOTA امکان ضبط NFT بدون هزینه تراکنش را فراهم می کند.

در پشت شور و شوق NFT، آیوتا با عرضه‌های زنجیره‌ای مانند Solana و Ethereum رقابت خواهد کرد. همچنین آیوتا در حال حاضر امکان تراکنش بدون بلاک یا ماینر را می دهد. بنابراین، ارسال یک تراکنش امکان اعتبارسنجی دو تراکنش دیگر در شبکه را بدون هیچ هزینه ای فراهم می کند.

علاوه بر این ، توسعه یک فرصت عالی برای پل زدن آیوتا با اتریوم در مراحل بعدی ارائه داده است. این زمانی است که توسعه دهندگان انعطاف پذیری برای انتخاب زبان های توسعه مانند Solidity، Rust و Go (TinyGo) را دارند.

جدا از قابلیت همکاری و ترکیب پذیری ، این نسخه بهبود هزینه ها و مقیاس پذیری را هدف قرار می دهد. برای مقیاس پذیری ، شبکه قرارداد هوشمند خرد شده امکان تعریف مقیاس پذیری هر قرارداد را بدون تأثیر بر بقیه شبکه فراهم می کند. یکی دیگر از موارد اضافه شده به انتشار، درخواست های خارج از دفتر است. این باید به طور قابل توجهی بار روی لایه پایه آیوتا را کاهش دهد.

یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه در آیوتا dApps هزینه های تعریف شده توسط توسعه دهندگان و مشوق های توکن برای کاربران است. این دوباره آیوتا را در رقابت مستقیم با زنجیره‌های هوشمندی مانند اتریوم و کاردانو قرار می‌دهد. با این حال، جالب اینجاست که Dominik Schiener یکی از بنیانگذاران آن گفته است که آیوتا یک “قاتل اتریوم” نیست.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

6 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.