ایران به دلیل استخراج رمزنگاری و گرمای تابستان ، صادرات برق را متوقف می کند

sarah
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال

تعرفه های تخفیف یافته باعث جذابیت ایران برای معدن کاران شده است ، اکنون این کشور با سختی فاصله بین تولید و مصرف برق را کاهش داده است.

چالش ایران با افزایش روزافزون مصرف برق به اوج جدیدی رسیده است و این کشور را به سمت توقف صادرات برق سوق داده است.
ابوزر صالحی ، مدیر کل شرکت توزیع برق ایران تووانیر ، در تلویزیون دولتی اعلام کرد که صادرات برق را به صفر رسانده است “تا مشکلی در تأمین برق در کشور وجود نداشته باشد.”
وی گفت که برق رسانی به استان هرات افغانستان که 70 درصد برق خود را از ایران وارد می کرد ، به منظور تأمین نیازهای داخلی کاملاً متوقف شد.
طبق اعداد مشترک توسط شرکت توانیر ، تقاضای برق روزانه به بیش از 65000 مگاوات رسیده است ، در حالی که تولید حدود 54000 مگاوات است.
گذشته از گرمای تابستان ، بیت کوین (BTC) و فعالیت های استخراج رمزنگاری در کشور – که به دلیل یارانه های قابل توجه برق خود برای صنعت محلی مشهور است – به عنوان یکی از دلایل تقاضای زیاد برق ذکر شده است.
ایران استخراج رمزنگاری را در سال 2019 برای صدور مجوز و تنظیم معدنچیان در داخل کشور قانونی ساخت.
اما این کشور همچنین شاهد افزایش جهش در فعالیت های استخراج غیرمجاز بوده است ، بطوریکه بسیاری از کارگران معدن غیر مجاز از شبکه برق مسکونی برای تأمین نیروگاه های استخراج معدن مصرف کننده انرژی استفاده می کنند. اولین اقدام ایران در سال جاری جریمه معدنچیان رمزنگاری با استفاده از انرژی خانگی بود.
ممنوعیت استخراج معادن تا زمان سپری شدن ماه های گرم تابستان در پی آن بود. ممنوعیت استخراج رمزنگاری توسط رئیس جمهور حسن روحانی در ماه مه اعلام شد ، تا اطمینان از دسترسی به برق برای مصرف داخلی ، تا ماه سپتامبر ادامه یابد.
روحانی همچنین ادعا کرد که 85 درصد فعالیت های استخراج در ایران بدون مجوز است.

به عنوان آخرین چاره قبل از توقف صادرات برق ، این کشور همچنین از همه معدن کاران رمزنگاری که به طور قانونی کار می کنند ، خواست تا فعالیت خود را متوقف کنند.
اسحاق جهانگیری ، معاون اول رئیس جمهور ایران در زمان روحانی ، این خبر را در دیدار با مقامات وزارت نیرو اعلام کرد. وی گفت: “ما اطمینان خواهیم داد که برق در مکانهای مهم و مهم قطع نخواهد شد.” در همین حال ، ایران به سرکوب فعالیت های غیرقانونی استخراج معدن ادامه می دهد. ماه گذشته ، مقامات بیش از 7000 دکل استخراج معادن در مزرعه ای که در پایتخت تهران فعالیت می کند ، توقیف کردند.

ترجمه اختصاصی از : pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

1 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.