بانک انگلستان میگوید نگران است که ارز دیجیتال، سیستم مالی مستقر را بی ثبات کند

neda
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال

بانک انگلستان بار دیگر در مورد تهدید بالقوه ای که دارایی های رمزنگاری شده برای سیستم مالی موجود جهان ایجاد می کند، هشدار داده است.

بر اساس گزارشی که توسط BBC News منتشر شده است، بانک مرکزی بریتانیا، یعنی بانک انگلستان (BoE) هشداری درباره خطرات ارزهای دیجیتال و تأثیری که این صنعت می‌تواند بر سیستم‌های مالی موجود داشته باشد، صادر کرده است. سر جان کانلیف، معاون رئیس بانک، به بی‌بی‌سی گفت که اصلاح قیمت در بازارهای کریپتو می‌تواند پیامدهای عمیقی برای سایر صنایع داشته باشد: من فکر می‌کنم نکته‌ای که در آن نگران می‌شویم این است که چه زمانی در سیستم مالی ادغام می‌شود، در حالی که یک اصلاح بزرگ قیمت می‌تواند واقعاً بر سایر بازارها تأثیر بگذارد و بر بازیگران تثبیت شده بازار مالی تأثیر بگذارد.»

رئیس بانک هشدار داد که خطرات موجود در کریپتو با پذیرش آن به تناسب افزایش خواهد یافت. او خاطرنشان کرد که در حال حاضر تنها 0.1 درصد از ثروت خانوارهای بریتانیا در دارایی‌های رمزنگاری شده است و 2.3 میلیون ثروت شهروندان بریتانیا سرمایه‌گذاری‌های رمزنگاری شده (به ارزش متوسط ​​300 پوند برای هر نفر).

بانک انگلستان قبلاً از تأثیر دارایی‌های رمزنگاری شده انتقاد کرده بود و در ماه اکتبر ادعا کرد که بیت‌کوین می‌تواند باعث بی‌ثباتی مالی در بریتانیا شود. سر کانلیف ​​استدلال کرد که سرمایه کوچکتر بازار کریپتو (2.3 تریلیون دلار در مقابل 250 تریلیون دلار در سیستم مالی جهانی)، همچنان می تواند یک اثر موج جزر و مدی ایجاد کند، همانطور که با فروپاشی بازار مسکن که باعث رکود سال 2008 شد، مشهود است.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

6 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.