بانک ذخیره آفریقای جنوبی مطالعات اکتشافی د"/>

بانک مرکزی آفریقای جنوبی مطالعه مقدماتی خرده فروشی CBDC را آغاز می کند

sarah
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال
بانک ذخیره آفریقای جنوبی مطالعات اکتشافی درباره ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را آغاز کرده است.

آفریقای جنوبی آخرین کشوری است که شروع به بررسی امکان ایجاد ارز دیجیتال مستقل خود می کند.
بر اساس اطلاعیه منتشر شده در روز سه شنبه ، بانک ذخیره آفریقای جنوبی مطالعات امکان سنجی مقدماتی را در مورد “مطلوبیت و مناسب بودن” ارز دیجیتال خرده فروشی بانک مرکزی آغاز کرده است.
SARB به عنوان بخشی از اطلاعیه خود ، CBDC خرده فروشی را به عنوان یک ارز دیجیتال حاکم بر پول نقد رایگان تعریف شده توسط بانک مرکزی و مناسب برای پرداخت های الکترونیکی تعریف کرد.
بانک مرکزی آفریقای جنوبی در اعلامیه خود اظهار داشت: “هدف از مطالعه امکان سنجی بررسی این موضوع است که چگونه CBDC با اهداف عمومی به سیاست و دستورالعمل SARB کمک می کند.”

طبق SARB ، مطالعه مقدماتی بر روی موضوعات پیرامون صدور بالقوه CBDC برای استفاده خرده فروشی در آفریقای جنوبی متمرکز خواهد شد: “مطالعه امکان سنجی شامل آزمایش های عملی در سیستم عامل های مختلف فن آوری نوظهور ، با در نظر گرفتن عوامل مختلفی ، از جمله پیامدهای سیاست ، مقررات ، امنیت و مدیریت ریسک است.”

انتظار می رود مطالعه CBDC آفریقای جنوبی تا سال 2022 ادامه داشته باشد و به طور بالقوه با آزمایشی موجود پرداخت دیجیتال تحت عنوان “پروژه بخا” همسو شود.
SARB نیز مانند سایر بانکهای مرکزی که هم اکنون در حال مطالعه CBDC هستند ، اظهار داشت که مطالعات اکتشافی فعلی آن به هیچ وجه نشانه برنامه های صدور رند دیجیتال در آینده نیست. در ماه ژوئن 2018 ، SARB یک آزمایش آزمایشی برای پروژه Khokha – سیستم پرداخت بین بانکی فیات توکن کشور آغاز کرد. همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود ، این پروژه از زیرساخت Quorum مستقر در اتریوم برای آزمایش تسویه دیجیتال و تسویه حساب برای پرداخت بین بانکی استفاده می کند.
حوزه جهانی CBDC همچنان گسترش می یابد ، چین در واقع به عنوان رهبر واقعی – حداقل در میان اقتصادهای بزرگ – شناخته می شود.
در کره جنوبی ، بانک مرکزی این کشور اخیراً اعلام کرد که قصد دارد با یک شرکت فناوری برای ساخت ارز دیجیتال مستقل برای پروتکل های آزمایش خود شریک شود که قرار است در ماه آگوست آغاز شود.

ترجمه اختصاصی از : pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

6 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.