بانک مرکزی نیجریه پیش از پایان سال 2021 قصد راه اندازی آزمایشی CBDC را دارد

sarah
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال

بانک مرکزی نیجریه می گوید در حال آماده سازی برای آزمایش ارز دیجیتال مستقل برای کاهش محدودیت های حواله خارجی است.

راکیا محمد ، متخصص فناوری اطلاعات در بانک مرکزی نیجریه (CBN) اعلام کرد که بانک اوج تلاش می کند ارز دیجیتال بانک مرکزی را در کشور شناور کند. براساس گزارشی از روزنامه مردم ، محمد این را پس از جلسه کمیته بانکداران که روز پنجشنبه در ابوجا برگزار شد ، اعلام کرد و به خبرنگاران گفت: “قبل از پایان سال ، بانک مرکزی اعلامیه ویژه ای ارائه می دهد و احتمالاً یک طرح آزمایشی را آغاز می کند تا بتواند این نوع ارز را برای مردم فراهم کند.”

در ماه مه ، گادوین امفیله ، فرماندار CBN اظهار داشت كه ارزهای دیجیتال با وجود ممنوعیت فعلی در نیجریه “زنده می شوند”.
در واقع ، بانک مرکزی نیجریه با استناد به ادعاهای ابطال شده مبنی بر اینکه ارزهای رمزپایه اساساً برای معاملات غیرقانونی استفاده می شود ، در ماه فوریه بانک های تجاری و سایر موسسات مالی را از خدمات صرافی های رمزنگاری منع کرد.
به گفته محمد ، ارز دیجیتال CBN مکمل اسکناس های نقدی naira خواهد بود. این متخصص IT همچنین گفت که ارز دیجیتال برنامه ریزی شده برای کاهش محدودیت های فارکس در کشور استفاده می شود.
همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود ، سیاست های محدودیت فارکس تحت سیاست “دفاع Naira” سی بی ان باعث افزایش تصویب رمزنگاری در نیجریه در آستانه تحریم فوریه شده است.
انتقال حواله های خارجی بیشترین درآمد فارکس غیرنفتی نیجریه را با میلیون ها نفر از مهاجران خود که در خارج از کشور زندگی می کنند و از اعضای خانواده خود در خانه پشتیبانی می کنند ، تشکیل می دهد.
آمارهای بانک جهانی 26.4 میلیارد دلار از این قبیل پرداخت ها را در سال 2019 به این کشور نشان می دهد.

محمد فاش کرد که CBN حدود دو سال است که در حال بررسی احتمال ارز دیجیتال بانک مرکزی است.
مدیر CBN گفت: بانک اوج قرار است به سمت ایجاد یک بلاکچین اثبات مفهوم برای اجرای آزمایش های آزمایشی برای این طرح حرکت کند.

ترجمه اختصاصی از :pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

3 هفته قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.