بانک مرکزی گرجستان پروژه ارز دیجیتال خود را توسعه میدهد

neda
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال

بانک مرکزی گرجستان در حال آماده سازی برای راه اندازی CBDC در سال آینده است و قصد دارد از نسخه مبتنی بر blockchain فیات ملی برای تسهیل فروش خرده فروشی استفاده کند.

پاپونا لژاوا ، معاون رئیس جمهور این هفته اعلام کرد که بانک ملی گرجستان (NBG) قصد دارد ارز دیجیتالی خود را در برنامه ای که برای سال آینده برنامه ریزی شده است ، هدایت کند.

این مقام بلندپایه روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت که 85 درصد از بانک های مرکزی جهان در حال حاضر روی ارزهای دیجیتالی دولتی کار می کنند. بانکهای مرکزی در سراسر کشورها به طور فعال در زمینه CBDC کار می کنند.

به نقل از خبرگزاری اینترفاکس ، معاون رئیس جمهور لژاوا اظهار داشت: “برخی در مرحله تحقیق هستند ، برخی در حال آزمایش هستند ، برخی قبلاً آن را اجرا کرده اند ، از جمله چین و باهاما. ما نیز می خواهیم پیشتاز این روند باشیم. ”

بانکدار مرکزی توضیح داد که CBDC یک ارز رمزنگاری نشده نیست بلکه “تکامل پول نقد” است. با این وجود ، لاری دیجیتالی گرجستان بر اساس همان فناوری مبتنی بر پول دیجیتالی غیر متمرکز ، یعنی بلاک چین است. لژاوا خاطرنشان کرد ، با این حال ، سکه لاری نه استخراج می شود و نه مورد سفته بازی بازار قرار می گیرد.

ترجمه‌اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

6 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.