با افزایش علاقه مردم روسیه به ارزهای دیجیتال، دولت به جای ممنوعیت آن راهنمایی برای تنظیم ارائه کرد

neda
7 ماه قبل
خبر های فاندامنتال

مرکز تحقیقات افکار عمومی روسیه (Vtsiom) مطالعه جدیدی را منتشر کرده است که نگرش شهروندان روسی را نسبت به دارایی های رمزنگاری و عملیات با آنها می سنجد. این در حالی است که مقامات در تلاش هستند تا فضای رمزنگاری کشور را بدون اختلاف نظر بین تنظیم کننده ها نظم دهند. بر اساس این نظرسنجی، اکثریت روس ها (64 درصد) در مورد بیت کوین چیزهایی شنیده اند و 17 درصد دانش خوبی از ارز دیجیتال دارند که در مقایسه با داده های یک نظرسنجی در سال 2017، چهار درصد افزایش داشته است.

طبق گزارش انجمن اقتصاد رمزنگاری، هوش مصنوعی و بلاک چین (Racib) روسیه، بیش از 17 میلیون روسی کیف پول رمزنگاری دارند. آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته بازار مالی دومای دولتی در ماه دسامبر اعلام کرد که شهروندان روسیه 5 تریلیون روبل (بیش از 67 میلیارد دلار) در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند. محبوبیت روزافزون ارزهای رمزنگاری شده، مسکو را مجبور کرده است تا اقداماتی را برای تنظیم بازار انجام دهد. بانک روسیه با استناد به تهدیدات برای ثبات مالی کشور و خطرات برای شهروندانش، ممنوعیت کلی طیف وسیعی از فعالیت‌های رمزنگاری از جمله انتشار، استفاده، تجارت و استخراج سکه‌هایی مانند بیت کوین را پیشنهاد کرد. این ممنوعیت با مخالفت نهادهای دیگر مواجه شده است و گزارش شده است که دولت نقشه راهنمایی برای تنظیم بجای ممنوعیت ارز دیجیتال تهیه کرده است.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

3 هفته قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.