با پایین آمدن دلار و بالا رفتن یورو بانک فدرال سیاست پولی داویش را حفظ می کند

sarah
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال

دلار آمریکا صبح پنجشنبه در آسیا پایین آمد.

شاخص دلار آمریكا كه یورو را در برابر سبد ارزهای دیگر ردیابی می كند با كاهش 0.08٪ تا 90.520 در ساعت 1:17 PM ET (5:17 AM GMT) در نزدیکی کمترین سطح نه هفته قرار گرفت و به دورتر از قله رالی 93.439 که در پایان مارس 2021 ثبت شده بود، رسید.

جفت ارز USD / JPY با 0.01٪ افت به 108.58 رسید. دلار همچنین پس از رسیدن به بالاترین قیمت 109.07 در روز چهارشنبه ، بسیاری از سودهای هفته در برابر ین را تسلیم کرد.

جفت ارز AUD / USD با افزایش 0.04٪ به 0.7792 و جفت ارز NZD / USD با افزایش 0.08٪ به 0.7258 رسید.

جفت USD / CNY با 0.11٪ کاهش به 6.4702 رسید در حالی که GBP / USD با 0.15٪ افزایش به 1.3954 رسید.

کاهش دلار ، به سود یورو بود و واحد پول یورو در بالاترین سطح خود در برابر دلار از اواخر فوریه 2021 قرار گرفت ، در حالی که مقاومت عمده روند را با 1.2114 دلار شکست.

فدرال رزرو با توجه به انتظارات سرمایه گذاران روز چهارشنبه نرخ سیاست های خود را بدون تغییر در 0.25٪ نگه داشت. جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ، گمانه زنی ها در مورد احتمال کاهش اولیه خرید دارایی را کمرنگ دانست و گفت که “هنوز زمان آن نرسیده است” و اشتغال هنوز راهی طولانی برای بهبود دارد.

جوزف کپورسو ، رئیس اقتصاد بین الملل CBA ، اظهار داشت: “بانک فدرال بسیار محتاط است و اقدامات اولیه برای عادی سازی سیاست را به تأخیر می اندازد … نرخ بهره پایین در میان اقتصاد ایالات متحده و جهانی ، یک دستورالعمل برای کاهش دلار است.”.

با وجود هشدار پاول ، بانک مرکزی همچنین اذعان کرد که “شاخص های فعالیت اقتصادی و اشتغال تقویت شده است.” چشم انداز اقتصادی روزافزون می تواند دلار را در روند نزولی خود نگه دارد زیرا واردات افزایش یافته و کسری تجارت را میتواند به بالاترین حد در مارس 2021 برساند.

کاپورسو گفت: “این افزایش نشان می دهد کسری حساب جاری ایالات متحده در سه ماهه اول حدود 4٪ از تولید ناخالص داخلی بوده است.”

واکنش ها نسبت به تولید ناخالص داخلی ایالات متحده برای سه ماهه اول 2021 ، هنگامی که در روز جمعه منتشر می شود ، نیز می تواند ملایم تر باشد. برنامه “GDP Now” آتلانتا فدرال پیش بینی می کند تولید ناخالص داخلی تا 7.9٪ رشد کند ، که نشانه هشدار خطر افزایش صعودی است.

موضع بانک فدرال به طور قابل توجهی با همسایه شمالی خود ، بانک کانادا متفاوت است. دومی در حال حاضر شروع به کاهش خرید دارایی های خود کرده است ، که این ارزش دلار را در برابر همتای کانادایی خود به پایین ترین حد در سه سال گذشته رسانده است.

ترجمه اختصاصی از : pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

6 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.