برنامه «استخراج» رمزنگاری موبایل احتمالاً به نشت داده های شخصی متصل است

sarah
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال

گزارش شده است که نشت اطلاعات شخصی 17 گیگابایتی از برنامه تلفن همراه Pi Network سرچشمه گرفته است.

یک شبکه خبری ویتنامی روز دوشنبه گزارش داد ، شبکه Pi ، یک برنامه استخراج ارز رمزنگاری شده برای کاربران تلفن همراه ، ممکن است به نشت اطلاعات شخصی به ارزش 17 گیگابایت متصل شده باشد.
گنجینه اطلاعات شخصی ظاهراً از بررسی های مشتری خود را در مورد کاربران شبکه Pi بدانید ، طبق گفته شخصی که روز پنجشنبه آن را در پاتوق هکر RaidForums قرار داده است.
شناسنامه های تخمینی 10 هزار شهروند ویتنامی به همراه آدرس خانه متصل ، شماره تلفن و آدرس ایمیل برای فروش قرار داده شد. فروشنده برچسب قیمتی معادل 9000 دلار بر روی داده ها قرار داده است که قابل پرداخت در بیت کوین (BTC) یا لایت کوین (LTC) است.
Phien Vo ، مجری کانال گفتگوی گروهی شبکه Pi ویتنامی ، به VnExpress گفت که بررسی های KYC Pi Network توسط شخص ثالث انجام می شود و افزود که شناسنامه های ویتنامی مانند این موارد با برنامه سازگار نیستند.
با این حال ، Vo نشان داد که نسخه قدیمی برنامه در یک مرحله با کارتها سازگار است.
“برای انجام تأیید KYC در شبکه Pi ، ویتنامی ها باید از گذرنامه خود استفاده کنند.
فقط برخی از کاربرانی که از نسخه های قبلی Pi استفاده می کردند می توانستند با استفاده از مجوزهای رانندگی تأیید KYC را انجام دهند ، اما تاکنون این سیستم هنوز کارت شناسایی ویتنامی را قبول نکرده است. ” بخش امنیت سایبری وزارت امنیت عمومی ویتنام از آن زمان تحقیق درباره این موضوع را آغاز کرده است.
اخیراً تحقیق مستقیمی در مورد ارزش ادراک شده Pi Network توسط Cem Dilmegani ، یک کارآفرین فناوری و بنیانگذار AIMultiple انجام شد.
هفته ها قبل از نشت داده های اخیر نوشته شده بود ، این بررسی به این نتیجه رسید که شبکه Pi دارای مشخصه های یک طرح بازاریابی چند سطح یا یک برنامه بازاریابی وابسته است.
گزارش شده است که برنامه Pi از کاربران می خواهد هر روز وارد سیستم شوند و برای دریافت سکه های PI خود روی یک دکمه کلیک کنند.
هیچ الگوریتم اجماع بلاکچین ، مانند اثبات کار یا اثبات سهام ، در برنامه استفاده نمی شود و کاربران می توانند با مراجعه به افراد دیگر ، نرخ استخراج معدن را افزایش دهند.
رمز PI هنوز در صرافی ها معامله نمی شود و ارزش دلاری ندارد. گزارش شده است که این اپ از لحظه شروع استفاده ، داده های خود را برای درآمد تبلیغات می فروشد.
با توجه به اینکه فضای تبلیغاتی با درج اطلاعات کاربری شخصی می تواند با قیمت بالاتری به فروش برسد ، منجر به این گمانه می شود که برنامه Pi فقط به منظور شناسایی اطلاعات شخصی کاربران خود طراحی شده است. Cointelegraph برای اظهار نظر با سخنگوی شبکه Pi تماس گرفت

ترجمه اختصاصی از : pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

6 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.