بنیانگذار Dfinity راه حل های پیچیده لایه اتریوم را هدف قرار می دهد

sarah
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال

دومینیک ویلیامز ، بنیانگذار Dfinity ، از اکوسیستم در حال ظهور راه حل لایه دو اتریوم برای قرار دادن کاربران در معرض خطرات امنیتی طرف مقابل انتقاد کرده است.

دومینیک ویلیامز ، بنیانگذار Dfinity و رایانه اینترنتی آن ، راه حل های مقیاس گذاری ارائه شده توسط پولکادات و اتریوم را برای ارائه یک تجربه کاربری جداگانه مورد انتقاد قرار داده است. “حداکثر گرای بلاکچین” که خود توصیف شده است ، اکوسیستم رو به رشد راه حلهای مقیاس لایه دوم اتریوم را مورد انتقاد قرار داد و توصیف اتریوم را شروع به شبیه سازی “ماشین روب گلدبرگ” به طرز مسخره ای از “برنامه های کاربردی ابر دو لایه” دانست. ویلیامز اظهار داشت که لایه های دوتایی باعث ایجاد اصطکاک برای کاربران اتریوم می شود و آنها را در معرض آسیب پذیری های امنیتی طرف مقابل قرار می دهد و تأکید می کند که بیش از نیمی از گره های اتریوم توسط سرویس های وب آمازون میزبانی می شوند: “امروزه بسیاری از این شبکه های اثبات سهام که مردم در آن سرمایه گذاری می کنند ، فقط دو لایه از برنامه های ابری هستند – که بسیار ناامید کننده است.
بلاکچین نباید در سرویس های وب آمازون اجرا شود ، جایی که آنها می توانند کلیدهای اعتبار سنج را بدزدند و انواع کارهای بد را انجام دهند. “

ویلیامز ادعا می کند که وقتی کاربر از طریق cloud به زنجیره بلوکی دسترسی پیدا می کند ، “آنها باید MetaMask را از آمازون یا مواردی که به آنها امکان ردیابی می دهد بارگیری کنند.”
وی سعی کرد این را با پروتکل Dfinity’s Internet Identity مقایسه کند که ادعا می کند “نمی تواند شما را ردیابی کند”
برخلاف MetaMask و بسیاری از سرویس های بارگیری شده از یک فروشگاه برنامه. بنیانگذار Dfinity با تأکید بر تعداد اصطکاک و منحنی یادگیری شیب دار که بر تجربه کاربر در اتریوم تأثیر می گذارد ، اظهار داشت: “اگر می خواهید از بلاکچین استفاده گسترده کنید ، نمی توانید از افراد بخواهید MetaMask را نصب کنند و سپس مجبور شوند از Coinbase مقداری اتر بخرند – این مسخره است. افراد باید بدون داشتن نشانه با بلاکچین ارتباط برقرار کنند – توکن ها بعداً می آیند. این واقعا یک مشکل بزرگ است. “
“در یک بلاکچین سنتی ، شما به نوعی در ایجاد این معاملات از طریق MetaMask یا مواردی از این دست بحث می کنید – این فقط تجربه کاربری خوبی نیست.”

ویلیامز همچنین اکوسیستم پاراچین خرد شده Polkadot را هدف قرار داد و زنجیره رله خود را به یک “مرکز پرداخت عوارض متمرکز” واسطه بین بلاکچین های متفاوت تشبیه کرد.
وی همچنین از چشم انداز آن برای خرد کردن انتقاد کرد زیرا عدم اطمینان از “انعطاف پذیری بین قراردادهای هوشمند” است.
وی افزود: “DeFi در اتریوم بسیار موفق است […] زیرا این قراردادهای هوشمند در یك جهان بی وقفه وجود دارد و همه آنها می توانند به یكدیگر متصل شوند – همه می توانند سیستم دیگران را گسترش دهند.”
ویلیامز از زمان راه اندازی شبکه اصلی محرمانه خود در دسامبر سال 2020 ، ادعا کرد که Dfinity توسط جامعه رمزنگاری گسترده تر و موضوع FUD گسترده در رسانه های اجتماعی درک نشده است ، با ابراز تاسف از اینکه بازاریابی ضعیف از پروژه برای حل اوضاع کم کار کرده است علی رغم طوفان ادعایی FUD ، ویلیامز اظهار داشت: “رایانه اینترنتی از دسامبر سال جاری تعداد کاربران بیشتری از سایر بلاک چین ها را خواهد داشت.”

ترجمه اختصاصی از : pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

1 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.