بیت کوین به دلیل اینکه ترکیه پرداخت های رمزنگاری را ممنوع می کند، کاهش خواهد یافت

sarah
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال

به گفته بانک مرکزی ترکیه ، از ارزهای رمزپایه دیگر به طور مستقیم یا غیرمستقیم، به عنوان روشی برای پرداخت استفاده نمی شود.

به طور خلاصه ترکیه استفاده از ارزهای رمزپایه برای پرداخت به طور مستقیم یا غیرمستقیم را ممنوع کرده است. اندکی پس از انتشار خبر ، بیت کوین کمی بیش از 2٪ سقوط کرد.

بر اساس اطلاعیه ای که بانک مرکزی این کشور اوایل امروز منتشر کرد ، بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه به عنوان روشی برای پرداخت کالا و خدمات در ترکیه ممنوع شده است.

اندکی پس از اعلامیه ، بیت کوین 2٪ سقوط کرد و تقریبا به 61،600 دلار رسید ، که خسارات احتمالی “جبران ناپذیر” و خطرات قابل توجهی در معاملات ارزهای رمزپایه را عنوان کرد. قانون جدید از 30 آوریل اجرا می شود.

ارزهای رمزنگاری شده در این کشور در اوج شکوفایی به سر می بردند ، زیرا تورم ارزش لیر ترکیه را تضعیف می کنند. لیر ترکیه ماه گذشته همزمان با افزایش جستجوی بیت کوین در گوگل توسط مردم ترکیه ، به پایین ترین سطح تاریخی خود رسید.

بانک مرکزی ترکیه (CBRT) گفت که ممنوعیت استفاده مستقیم یا غیرمستقیم از ارزهای رمزپایه و سایر ارزهای دیجیتالی از این دست ضروری است که این دارایی ها در کنار خطرات امنیتی “نه تحت هیچ مکانیزم نظارتی و نه یک مرجع نظارتی مرکزی قرار دارند”

یک کشور 82 میلیونی در یک روز شاهد سقوط ارزی 15 درصد میباشد. تصادفی نیست که ترکیه دارای بالاترین سرانه مصرف بیت کوین در جهان است. تعداد فزاینده ای از ترک ها با صلح و آرامش یک سیستم پولی متفاوت را انتخاب کرده اند که هیچ قدرتی قادر به کنترل آن نیست.

ترکیه درصد بالایی از استفاده ارزهای رمزپایه را در خاورمیانه تشکیل می دهد. این کشور در رتبه یک خاورمیانه از بین 154 کشور قرار دارد. در صرافی BTCTurk که در ترکیه مستقر است، رایج ترین معامله لیر برای بیت کوین است. گزارش Chainalysis خاطرنشان کرد: “لیر [ترکی] در سالهای اخیر بسیار بی ثبات بوده است و باعث شده است که بسیاری پس اندازهای خود را به ارز رمزنگاری شده منتقل کنند.”

با این حال ، مقامات ترکیه برخلاف سایر کشور های منطقه، مانند امارات متحده عربی ، موضع طعنه آمیزتری را برگزیده اند. در ماه مارس ، یک نماینده صنعت ارز رمزنگاری شده ترکیه به Decrypt گفت که ترس از کنترل سرمایه ممکن است در نهایت شهروندان عادی را به سمت جستجوی گزینه های دیگری که شامل حساب های بانکی منظم نیست ، سوق دهد. مانند هند ، و کشورهای مختلف دیگری که قبلا سعی کرده اند ارزهای رمزپایه را ممنوع کنند ، ترکیه ممکن است بخواهد در اقدام نسبتاً جدی خود تجدیدنظر کند.

ترجمه رسمی POUYAM.COM

تگ ها

اخبار فاندامنتال

6 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.