بیت کوین ممکن است بهترین محافظ تورم در سراسر جهان باشد

neda
1 سال قبل
بیت کوین

بلومبرگ اخیرا دریافته است که سرمایه گذاران با استفاده از بیت کوین از ترس افزایش تورم محافظت می کنند. این شرکت حتی در یک توییت، بسته به نوع نگاهش به آن، آن را «بهترین پوشش تورمی در اطراف» نامید.

جان اوترز از Bloomberg Opinion پس از بررسی اعداد دریافت که بیت کوین در 10 سال گذشته 99.996 درصد کاهش قیمت داشته است. قیمت یک بیت کوین در سال 2011 اکنون فقط 0.004 درصد از بیت کوین امروزی است. در همین حال، CPI در این مدت 28 درصد به دلار افزایش یافته است.

تنها چند روز پیش، بیت کوین به دنبال انتشار اعداد تورم ماه اکتبر ایالات متحده به یک رکورد جدید افزایش یافت. از سال گذشته، CPI در سراسر کشور 6.2٪ افزایش یافته است,سریعترین افزایش از سال 1990.

علاوه بر این، با استفاده از معیار 1980 برای CPI، تورم نزدیک به 15٪ افزایش یافته است. اقتصاددانان بلومبرگ تخمین می زنند که تقریباً نیمی از افزایش اخیر قیمت بیت کوین ناشی از ترس از تورم بوده است. نیمی دیگر به دلیل معاملات حرکتی است.

بیورن ون روی و تام اورلیک می‌گویند: «مدل ما نشان می‌دهد که برای بیت‌کوین، اهمیت تورم و پوشش در برابر عدم قطعیت در طول زمان به محرک‌های مهم‌تر تبدیل می‌شود و ۵۰ درصد از تغییرات قیمت را در آخرین چرخه به نسبت ۲۰ درصد در سال ۲۰۱۷ تشکیل می‌دهد».

شناخت عمومی بیت کوین به عنوان یک محافظ تورم در حال افزایش است. ماه گذشته، پل تودور جونز، مدیر صندوق سرمایه گذاری میلیاردر، این دارایی را پوششی بهتر از طلا خواند. جی پی مورگان بیت کوین را به همین دلیل ارزشمند می داند.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

6 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.