تتر ملزم به پرداخت 42.5 میلیون دلار جریمه شد

neda
1 سال قبل
تتر

تتر و بیتفینکس، صادرکنندگان ارز دیجیتال بسیار معروف USDT با پرداخت 42.5 میلیون دلار جریمه به کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) به دلیل ادعاهای نادرست مبنی بر حمایت کامل Tether Stablecoin از دلار آمریکا و انجام تراکنش های غیرقانونی ، موافقت کردند. 

بیانیه مطبوعاتی CFTC در 15 اکتبر اعلام کرد که از پلت فرم معاملاتی ارز دیجیتال Bitfinex استفاده می کند. استیبل کوین تتر – بزرگترین عدد صادر شده و استفاده مدتهاست به دلیل این ادعا که USDT 1: 1 توسط دلار ایالات متحده (USD) پشتیبانی می شود مورد انتقاد قرار گرفته است.

کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) یک آژانس آمریکایی است که مسئول تنظیم بازارهای مشتقات ایالات متحده از جمله معاملات آتی ، مبادله و برخی گزینه ها است. این اولین موردی است که CFTC تعریف کالا را دربرگیرنده استیبل کوین قرار داده است. با این حال ، کمیسر مجدداً تاکید کرد که آژانس استیبل کوین ها را تنظیم نمی کند و عموم مردم نباید احساس ناراحتی کنند که CFTC بر تجارت استیبل کوین نظارت می کند.

CFTC تتر را به دلیل “اظهارات نادرست یا گمراه کننده و حذف واقعیت های مهم در ارتباط با استیبل کوین دلار آمریکا (USDT)” و Bitfinex را به دلیل “انجام معاملات غیرقانونی و غیر مبادله ای کالا در دارایی های دیجیتال” جریمه کرده است و با افراد آمریکایی در پلت فرم معاملاتی Bitfinex و بدون ثبت نام در صورت لزوم به عنوان بازرگان کمیسیون آتی (FCM) عمل می کردند.

 Tether ، از ابتدای راه اندازی آن در سال 2014 ، مدعی شده است که توکن های USDT آن 1 و 1 دلار آمریکا و یورو است. اما ، این شرکت این ادعاها را از 01 ژوئن 2016 تا 25 فوریه 2019 با تغییر عبارت “مقدار معادل ارز فیات مربوطه” که توسط Tether نگهداری می شود و “به طور ایمن در حساب های بانکی Tether” ذخیره شده است ، اشتباه اعلام کرد. CFTC دریافت که این ادعاها درست نیست و Tether در بیشتر مواقع “به طور کامل” پشتیبانی نمی شود.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

6 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.