جعل هویت ایلان ماسک!!

sarah
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال

کلاهبرداران ایلان ماسک و دیگر چهره های برجسته رمزنگاری را جعل می کنند تا سرمایه گذاران ساده لوح را با سرعت از پول خود خارج کنند.

کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده دریافت که سود کلاهبرداران رمزنگاری در دو ماه گذشته افزایش یافته است ، و به افزایش جعل هویت اشاره کرد که به عنوان چهره های برجسته مرتبط با دارایی های دیجیتال مانند ایلان ماسک ظاهر می شوند.
یافته ها گزارش می دهند که کلاهبرداری های سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده در اکتبر سال 2020 با عمیق شدن تأثیرات همه گیری ویروس کرونا و قرنطینه، به شدت افزایش یافت.
FTC’s Consumer Sentinel خاطرنشان می کند بسیاری از این سرقت ها از کلاهبرداری های اهدایی رخ داده است ، جایی که کلاه برداران به عنوان افراد مشهور یا تأثیرگذار رمزنگاری ظاهر می شوند و به دروغ قول می دهند که سپرده ارزهای رمزپایه ارسال شده به کیف پول آنها را چند برابر کند. بیش از 2 میلیون دلار دارایی دیجیتال در طی شش ماه گذشته به جعل هویت ایلان ماسک داده شده است.
داده ها یک افزایش کلی در تلفات کلاهبرداری رمزنگاری را تقریباً دوازده برابر نسبت به سال قبل نشان می دهد.
متوسط ​​خسارت گزارش شده توسط قربانیان نیز طی 12 ماه تقریباً 1000٪ به 1900 دلار رسیده است. در تاریخ 11 مه ، Business Insider گزارش داد که کلاهبرداران از ظاهر مدیر عامل تسلا در نمایشگاه Saturday Night Live در 8 مه استفاده کرده و 5 میلیون دلار دوج به جیب زدند.
در این گزارش ادعا می شود کلاهبرداران جریانهای مستقیم متقلبانه ای را در یوتیوب ایجاد می کنند که بینندگان جستجوگر “Elon Musk SNL” را هدف قرار می دهد.
این پخش های دروغین باعث ایجاد پیوندهایی به وب سایت های جعلی می شود که گویا بینندگان می توانند برای دریافت دوج کوین از آنها بازدید کنند ، یکی ادعا می کند: “ایلان ماسک 500،000،000 دوج اختصاص داده است تا به همه دارندگان دوج توزیع شود. هرکسی می تواند مقداری دریافت کند ، فقط به وب سایت مراجعه کند. “
از قربانیان خواسته شد تا دوج را به آدرس جعلی منتقل کنند تا دارایی خود را دو برابر کنند.
از روز یکشنبه ، 9 مه ، FTC آدرس های کلاهبرداری را شناسایی کرده است که حدود 9.7 میلیون دوج کوین به ارزش 5 میلیون دلار دریافت کرده بودند.
FTC خاطرنشان كرد كه افراد 20 تا 49 ساله پنج برابر بیشتر از گروه های سنی مسن تر گزارش می كنند كه در كلاهبرداری سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده ، ضرر می كنند.
کسانی که 20 تا 30 ساله بودند بیش از هر نوع کلاهبرداری در طول شش ماه بیش از هر نوع کلاه برداری سرمایه خود را از دست دادند.

ترجمه اختصاصی از : pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

6 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.