DeFi از نظر محبوبیت و نقدینگی سطح رو به رشدی از رشد بازار را به دست آورده است ، گستردگی DeFi منجر به وقوع مکرر حوادث امنیتی مانند هک و سوء استفاده می شود که همیشه منجر به از دست داد"/>

حملات و سو استفاده ها در DeFi

neda
1 سال قبل
تحلیل

در حالی که DeFi از نظر محبوبیت و نقدینگی سطح رو به رشدی از رشد بازار را به دست آورده است ، گستردگی DeFi منجر به وقوع مکرر حوادث امنیتی مانند هک و سوء استفاده می شود که همیشه منجر به از دست دادن سرمایه شرکت کنندگان می شود. در این گزارش ، ما بردارهای مختلف اصلی حمله DeFi را بررسی می کنیم که باید از آنها مطلع باشید و درک کنید که چگونه چنین حملاتی می توانند میلیون ها پروتکل را از بین ببرند.

🔶امور مالی غیر متمرکز (DeFi) به لطف فرصت ها و برنامه های بی حد و حصر جهان را تحت تاثیر قرار داده است. بر اساس گزارش DeFi Pulse ، این صنعت در ژوئن 2021 ارزش کل قفل شده (TVL) از 57 میلیارد دلار فراتر رفته است.

🔶پروتکل های DeFi به هدفهای جذابی برای هکرها تبدیل شده اند زیرا ماهیت باز و تغییرناپذیر قراردادهای هوشمند مانع از هک شدن شده است. بیش از 500 میلیون دلار دارایی در 8 ماه گذشته به دلیل هک و سوء استفاده به سرقت رفته است. تعداد روزافزون حملات ممکن است روند رایج راه حل های مالی غیرمتمرکز را کند کند.

🔶این گزارش شامل چندین مسیر حمله DeFi , از جمله دستکاری قیمت اوراکل‌و حمله مجدد است

دستکاری قیمت اوراکل با استفاده از وام های فوری رایج ترین سوء استفاده در سال های اخیر است. احزاب مخرب می توانند از مقادیر زیادی وام های بدون ضمانت برای دستکاری قیمت ظاهری دارایی ها در مبادلات غیرمتمرکز (DEX) استفاده کنند.

اگر یک پروتکل از لحاظ قیمت تنها به یک DEX تکیه کند امکان دستکاری بیشتر خواهد بود.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

1 ماه قبل

ایردراپ پویام

تمامی توکن های ایردراپ شده به کاربران پویام در سایت جدید به اکانتشان واریز خواهد شد ایردراپ بزرگ پویام که...

1 ماه قبل

POUYAM

تاریخ ایجاد توکن 2021/11/29 صفحه اول وایت پیپر پویام کانتراکت این توکن 0x2c98087276c92D9Bf64bF2546A34de794e43DF53 آدرس های سایت رسمی پویام POUYAM.COM POUYAM.ORG...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.