دلیل حرکت اخیر چین در مورد محدودیت ها چیست؟

neda
1 سال قبل
بیت کوین

ممنوعیت بیت کوین در چین نشان می دهد که این ارز به وعده های خود برای آزادی عمل می کند ، چیزی که کمونیسم از آن قدردانی نمی کند. 

امروز اخباری مبنی بر ممنوعیت نهایی و کامل بیت کوین توسط چین منتشر شد. خشن ، به نظر می رسد ، درست است؟ عناوینی مانند “چین معاملات ارزهای رمزنگاری شده را غیرقانونی اعلام کرد. 

چین سالهاست که تلاش می کند بیت کوین را ممنوع کند. اولین بار که دولت چین به دنبال ممنوعیت استفاده از بیت کوین در این کشور بود در سال 2013 اتفاق افتاد ، تنها چند سال پس از تولد بیت کوین. از آن زمان به بعد ، قیمت بیت کوین به دلار آمریکا در حال افزایش است.

حزب کمونیست چین (CCP) هنوز آن را درک نکرده است ، اما بیت کوین نمی تواند ممنوع شود. این یک کار احمقانه است ، نه تنها به این دلیل که بیت کوین یک شبکه توزیع شده همتا به همتا است به جای یک شبکه متمرکز و آسان برای کنترل ، بلکه به دلیل جنبه نظری بازی در مورد پذیرش.

اگر کشوری بیت کوین را ممنوع کند اما کشور دیگر از آن استقبال کند ، سرمایه و مردم به جایی می روند که بهترین رفتار با آنها وجود دارد. انگیزه های اقتصادی برای کشوری است که بیت کوین را می پذیرد و نه آن را ممنوع می کند. پس چرا چین راه دیگر را در پیش گرفت؟

در اصل پاسخ این است که شاید ارزش اصلی بیت کوین چیست: توانمندسازی فردی در قالب آزادی و حاکمیت. جای تعجب نیست که دو ویژگی که رژیم کمونیستی از آن بیزار است.

به طور طبیعی ، سیاست های چین به شدت نشان دهنده توانایی رژیم کمونیستی برای ماندن در قدرت و اعمال نفوذ و کنترل فراگیر بر مردم آن است. هر چیزی که این توانایی ها را تهدید کند سرکوب شده و خواهد شد.

فایروال بزرگ این کشور سالهاست که مردم چین از دسترسی به طیف وسیعی از وب سایت ها و پلتفرم های غربی از جمله فیس بوک ، گوگل و دیگر شرکت های بزرگ فناوری جلوگیری می کند. سانسور شدید اعمال شده توسط چین تحت کنترل کمونیست بر مردم آن تنها یک دستور دارد؛دسترسی آنها به اطلاعات را محدود کرده و اطاعت را اعمال می کند.

بیت کوین ابزاری است که به افراد قدرت می دهد. شبکه همتا به همتا بدون در نظر گرفتن پول ، قدرت ، موقعیت ، نژاد ، دین و فرهنگ با همه یکسان رفتار می کند. این سیستم برای همه کسانی که از آن استفاده می کنند دارای یک سیستم پولی یکسان ، مقاوم در برابر سانسور و بدون مجوز است. بیت کوین به افراد اجازه می دهد پول سالم را با هر کسی ، در هر مکان و در هر زمان ذخیره و معامله کنند. در نهایت ، بیت کوین آزادی فردی را امکان پذیر می کند؛چیزی که کمونیسم از آن بسیار دور است.

اخبار مبنی بر ممنوعیت بیت کوین توسط چین نباید به ارز آسیب برساند و نخواهد داد ، همانطور که ممنوعیت های مشابه فیس بوک یا گوگل به آنها آسیب نرساند. اگر چیزی باشد ، آن را تقویت می کند.

اگر بیت کوین برای استفاده به عنوان ارز ، چه به عنوان ذخیره ارزش و چه به عنوان وسیله مبادله مناسب نبود ، هیچ دولتی برای ممنوعیت آن با مشکل روبرو نمی شد. این واقعیت که چین اقدامات سختی را برای متوقف کردن استخراج بیت کوین و بیت کوین انجام داده است نشان می دهد که این فناوری چقدر قدرتمند است و CCP از پتانسیل خود چقدر می ترسد.

بیت کوین ابزاری برای مبارزه با ظلم است و در این صورت ، تهدیدی برای همه دولتهایی است که به دنبال کنترل بالایی بر شهروندان خود هستند. فناوری منبع باز پتانسیل از بین بردن استعمار پولی ، سیاست های ناعادلانه و بازگرداندن صلح جهانی را دارد. با توانمندسازی مردم برای بازپس گیری حقوق و آزادی خود ، بیت کوین بدترین کابوس در بین تمام دولت های تمامیت خواه است. جای تعجب نیست که چین مدتهاست در تلاش است آن را ممنوع کند. اما برای آنها بسیار بد است ؛ این بار آنها موفق نخواهند شد ، بیت کوین به حیات خود ادامه می دهد.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

6 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.