دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل، می گوید: «در طول زمان، شاهد گسترش بازار NFT خواهیم بود

neda
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال

توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT در سال جاری بر بازار ارزهای دیجیتال تسلط داشتند. با فروش بیش از 2.5 میلیارد دلار در نیمه اول سال 2021، نباید تعجب آور باشد که هم جامعه ارز دیجیتال و هم سازندگان جریان اصلی NFT ها را به امید افزایش درآمد و تعامل راه اندازی می کنند.

ظهور متاپرس همچنین به پذیرش NFT ها فشار آورده است و ارزش غیرقابل تغییر را برای برندهای بزرگ و پلتفرم های رسانه های اجتماعی به طور یکسان نشان می دهد. در حالی که فروش NFT افزایش می یابد، بلاک چین اتریوم همچنان بر فضا حاکم است.

به عنوان مثال، گزارش اخیر Cointelegraph Research نشان داد که اتریوم حداقل 97 درصد از هر بخش بازار NFT را که شامل بازی‌ها، کلکسیون‌ها و بازارها می‌شود، تشکیل می‌دهد. همچنین جالب است اشاره کنیم که شرکت تحلیلی بلاک چین Moonstream دریافت که حدود 17٪ از آدرس ها بیش از 80٪ از تمام NFT ها را در اتریوم کنترل می کنند، که نشان دهنده نابرابری گسترده ای است که هنوز در بازار NFT وجود دارد.

با توجه به مشارکت اخیر ریپل در فضای NFT، کوین تلگراف با دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل، در جریان NFT NYC صحبت کرد تا درباره علاقه فزاینده این شرکت به توکن های غیرقابل تعویض اطلاعات بیشتری کسب کند. شوارتز همچنین درباره موضوعات دیگری از جمله ظهور ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا CBDCها، اهداف پشت توکن Wrapped XRP (wXRP) و نقشه راه آتی ریپل صحبت کرد.

دیوید شوارتز: صحبت من در NFT NYC بیشتر در مورد NFT های کربن خنثی و حل مشکل مصرف انرژی بود. بدیهی است که ما قرار نیست تغییرات اقلیمی را در فضای بلاک چین حل کنیم، اما حداقل کاری که می توانیم انجام دهیم این است که آن را خیلی بدتر نکنیم. این یک مشکل فنی نیست ،ما می دانیم که چگونه آنقدر انرژی مصرف نکنیم، فقط یک موضوع متقاعد کردن مردم برای استفاده از فناوری هایی است که سازگارتر با آب و هوا هستند.

هر شرکتی که بخواهد وارد این فضا شود نیاز به مقدار زیادی تخصص خاص دارد، که راه خوبی برای رشد نیست. بنابراین، ساخت این ابزار چیزی است که ما روی آن تمرکز کرده ایم. همچنین گاهی اوقات پول مانع است.”

دلیل اینکه سیستم های اثبات کار یا PoW مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) انرژی مصرف می کنند این است که آنها به طور خاص برای ایجاد کمبود مصنوعی طراحی شده اند. اگر می‌خواهید از چیزی که باید کمیاب باشد سود ببرید، کمبود مصنوعی می‌خواهید. شما همچنین برای اینکه چیزی ارزشمند باشد به کمبود مصنوعی نیاز دارید و باید مشتریان را متقاعد کنید که کمبود مصنوعی نیست. بنابراین، PoW با استفاده از چیزی کمیاب، که انرژی است، کمبود مصنوعی ایجاد می کند. هر چند وقتی انرژی صرفاً برای ایجاد کمبود مصنوعی استفاده می شود، هزینه را بالا می برد. تنها دلیلی که می‌خواهید این کار را انجام دهید این است که در حال کاهش پول هستید. فقط افرادی که این هزینه ها را دریافت می کنند، آن فناوری را ترویج می کنند. در XRP Ledger، هیچ کس کارمزد تراکنش دریافت نمی کند، بنابراین هیچ کس کارمزد بالایی نمی خواهد.کارمزد به معنای واقعی کلمه هزینه پردازش تراکنش را پوشش می دهد. واقعیت این است که XRP Ledger به همان اندازه بدون کمبود مصنوعی کار می کند.

امروزه موارد استفاده عمدتاً کلکسیونی هستند. در XRP Ledger، هزینه بسیار کمتر است، بنابراین اگر در حال ساخت NFT در اتریوم هستید، باید حداقل 500 دلار ارزش داشته باشد، و حتی در این صورت هزینه ها نزدیک به 100 دلار خواهد بود. هزینه ها در XRP Ledger بسیار کمتر است و این امکان را برای طیف وسیع تری از موارد استفاده فراهم می کند. من فکر می‌کنم که امروزه بیشتر موارد استفاده کلکسیونی هستند، مانند آثار هنری، چیزهایی که به هنر دیجیتال متصل می‌شوند، چیزهایی که به موسیقی‌دانان متصل می‌شوند. اما من فکر می کنم با گذشت زمان، ما شاهد گسترش بازار NFT خواهیم بود.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

1 ماه قبل

ایردراپ پویام

تمامی توکن های ایردراپ شده به کاربران پویام در سایت جدید به اکانتشان واریز خواهد شد ایردراپ بزرگ پویام که...

1 ماه قبل

POUYAM

تاریخ ایجاد توکن 2021/11/29 صفحه اول وایت پیپر پویام کانتراکت این توکن 0x2c98087276c92D9Bf64bF2546A34de794e43DF53 آدرس های سایت رسمی پویام POUYAM.COM POUYAM.ORG...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.