رئیس بانک ژاپن بیت کوین را زیر پا گذاشت و آن را “سوداگرانه” خواند

sarah
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال

رئیس بانک ژاپن ، هاروهیکو کورودا ، سودمندی بیت کوین را به عنوان وسیله مبادله و گزینه سرمایه گذاری زیر سوال برده است. بلومبرگ نوشت: Kuroda هنگام مصاحبه گفت ، “بیشتر معاملات سفته بازی است و نوسانات آن فوق العاده زیاد است.”
به گفته فرماندار ، بیت کوین به سختی به عنوان وسیله پرداخت استفاده می شود. با این حال ، داده ها چیز دیگری می گویند. داده های زنجیره ای از YCharts نشان می دهد که بیت کوین در روز جمعه بیش از 218000 معامله شخصی داشته است.
این تقریبا نیمی از ارزش اوج آن یعنی 398،000 در ژانویه سال جاری است.
این اعداد یک فریاد سرسام آور از اتریوم ، پرکاربردترین بلاک چین در جهان است.
شبکه اتریوم در 28 مه بیش از 1.3 میلیون معامله زنجیره ای انجام داد.
کورودا تنها مقام بانکی نیست که مخالفت خود را با بیت کوین اعلام کرده است.
اظهارات وی مشابه نظرات همتایان خود است. به عنوان مثال ، در ماه آوریل ، رئیس فدرال رزرو ، جروم پاول ، گفت که دارایی های دیجیتال صرفاً وسیله ای برای حدس و گمان هستند.
به همین ترتیب ، در ماه فوریه ، رئیس بانک کره لی یول ادعا کرد که ارزهای رمزپایه هیچ ارزش ذاتی ندارند.
پس از سقوط به زیر 50 هزار دلار حدود یک هفته پیش ، بیت کوین در طی هفته گذشته موفق به پس گرفتن 40 هزار دلار شد اما اکنون دوباره به منطقه 33 هزار دلار رسیده است.
در پی افشای این موضوع که شورای دولتی چین فعالیت های استخراج و تجارت را محدود می کند ، این توکن یک ضربه سخت را تجربه کرد.
در همین حال ، فروش زودتر آن توسط ایلان ماسک آغاز شد ، وی با چرخش 180 درجه ای از بیت کوین در مورد استفاده از انرژی آن در هنگام استخراج انتقاد کرد. Kuroda ارزهای ثابت را تأیید می کند در حالی که استاندار ممکن است با بیت کوین مخالف باشد ، او حمایت خود را از پول های ثابت اعلام کرد.
Stablecoins ارزهای رمزنگاری شده ای هستند که دارایی های پشتیبان ارزش خود را دارند. Kuroda سریع اضافه کرد که این دارایی ها باید با استانداردهای قانونی و کدهای حاکمیت سالم مطابقت داشته باشند تا در آینده به گزینه پرداخت مناسب تبدیل شوند. ژاپن تا حد زیادی موضع مطلوبی نسبت به استفاده عمومی از ارزهای رمزپایه و مشاغل رمزنگاری مانند کیف پول و خدمات مبادله داشته است.
از طرف دیگر ، گزارش ها حاکی از آن است که این کشور در حال آزمایش ین دیجیتال خود است.

ترجمه اختصاصی از : pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

3 هفته قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.