رئیس جمهور ترکیه می گوید قانون ارزهای دیجیتال آماده است

neda
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال

به گزارش ABC Gazetesi، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در نشستی با اقتصاددانان و رهبران تجاری که در کاخ دولما باغچه برگزار شد، اعلام کرد که لایحه ای برای تنظیم ارزهای دیجیتال آماده است.

به گفته اردوغان، قانون کریپتو بدون تاخیر به پارلمان ترکیه ارسال خواهد شد. در ماه ژوئیه، ساکر ارجان گل، معاون سابق وزیر دارایی، که در اوایل ماه جاری توسط رئیس جمهور برکنار شد، به رسانه های محلی گفت که مقررات ترکیه چارچوب هایی را که در ایالات متحده و کشورهای اروپای غربی اجرا می شود، مدل می کند. قانون کریپتوکارنسی انواع مختلفی از دارایی های دیجیتال را تعریف کرده و اقداماتی را برای حمایت از سرمایه گذاران معرفی می کند. همانطور که U.Today گزارش داده است، بانک مرکزی ترکیه در ماه آوریل فرمانی مبنی بر ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان وسیله پرداخت منتشر کرد. در ماه سپتامبر، اردوغان گفت که ترکیه با رمزارزها در جنگ است. این اظهارات ناخوشایند باعث سر و صدایی در جامعه ارزهای دیجیتال محلی شد و بعداً در پس‌زمینه افزایش لیر به دلیلی افتضاح شد. ارز فیات محاصره شده در برابر دلار آمریکا در 20 دسامبر به پایین ترین حد خود سقوط کرد و بیش از 60 درصد از ارزش خود را از ابتدای روز از دست داد. این سقوط به سیاست تسهیل پولی تهاجمی بانک مرکزی مرتبط بود. در همان هفته، لیر به دلیل طرح پس‌اندازی که اردوغان رونمایی کرد و دخالت‌های بانک دولتی فوق‌العاده بیش از 50 درصد افزایش یافت. نوسانات بسیار زیاد لیر باعث شد که ترک‌ها بیشتر به ارزهای دیجیتال روی بیاورند. بر اساس داده های ارائه شده توسط Chainalysis و Kaiko، تعداد معاملات کریپتو در برابر این ارز در اوایل این هفته از یک میلیون گذشت.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

6 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.