سازمان امور مالیاتی ایران میخواهد فعالیت صرافی های رمز ارزی را قانونی کند

neda
1 سال قبل
بیت کوین

دو ماه پس از درخواست حسن روحانی، رئیس جمهور پیشین ایران برای ایجاد چارچوب قانونی برای معاملات رمزارزی، گزارش شده است که INTA (اداره مالیات جمهوری اسلامی ایران)ضرورت قانونی شدن فعالیت صرافی های دارایی های دیجیتالی را در پیشنهادی به نقل از رسانه های محلی توضیح داده است.

INTA با یادآوری مقررات ایران مبنی بر اینکه برای وضع مالیات چارچوب قانونی لازم است، گفت که دولت تنها باید به صرافی های مجاز برای تبدیل ارز اجازه فعالیت بدهد و همچنین تراکنش های آنها را نیز پیگیری کند.

INTA خواستار حفظ چارچوب قانونی در طیف وسیع تری برای جلوگیری از شرایط سخت در مبادلات رمزارزی که می توانند باعث گسترش بازار سیاه شوند، شد.

مالیات بر سود سرمایه، مالیات پایه ثابت و مالیات شغلی سه نظام مالیاتی در پلتفرم های معاملات رمزارزی است که توسط INTA پیشنهاد شده است.

کوین تلگراف گزارش داده بود در اوایل ژوئیه گزارش داده بودکمیسیون اقتصادی ایران لایحه جدیدی را برای محدود کردن استفاده از رمزارزها در داخل کشور و در عین حال ارائه یک چارچوب قانونی روشن تر برای ماینرها، تهیه کرد.

تبدیل یک رمزارز به رمزارز دیگر نیز قانونی است. اما قانون فعلی فقط به بانک ها و صرافی های مجاز اجازه می دهد تا از ارزهای دیجیتالی استخراج شده در ایران برای پرداخت هزینه واردات استفاده کنند، در حالی که رمزارزها نمی توانند برای پرداخت در داخل کشور استفاده شوند.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

6 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.