سرقت ۹.۸ میلیارد دلاری هکرهای ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱

neda
8 ماه قبل
خبر های فاندامنتال

طبق گزارش سالانه SlowMist، در حالی که سال 2021 یکی از موفق ترین و سودآورترین سال ها برای بازار ارزهای دیجیتال بود، متأسفانه برای برخی از سرمایه گذاران، کلاهبرداران و هکرها هانی پات جدیدی به نام صنعت DeFi را پیدا کرده اند که بیش از 7 میلیارد دلار وجوه دزدیده شده برای آنها به ارمغان آورد.

بر اساس گزارش این شرکت، 231 حادثه امنیتی در بلاک چین ردیابی شده است. خسارات ناشی از همه این حوادث بالغ بر 9.8 میلیارد دلار است. با هک ها و کلاهبرداری های بیشتری که تقریباً هر روز در صنعت DeFi اتفاق می افتد، تعداد ذکر شده در بالا ممکن است از مرز 10 میلیارد دلار فراتر رود. در میان این 231 حادثه، تقریباً 170 مورد به برنامه‌های غیرمتمرکز یا بخش مالی غیرمتمرکز مرتبط بودند، از جمله 15 مورد نقض امنیت مبادلات، هک بلاک چین، سه مشکل مرتبط با امنیت کیف پول، و 35 کلاهبرداری دیگر.

در حالی که اکثر قربانیان هکرها زنجیره‌ها یا پروژه‌های نسبتاً کوچکی بودند، در سال 2021 برخی مسائل امنیتی مرتبط با زنجیره وجود داشت. بلاک چین BSV قربانی یک حمله 51 درصدی شد که در آن یک فرد بیش از 50 درصد از قدرت رای را در اختیار دارد و قادر است کل بلاک چین را به نفع خود دستکاری کند. حتی شبکه‌های بزرگ‌تری مانند اتریوم کلاسیک قربانی فورکی شده‌اند که به دلیل آسیب‌پذیری در کد مشتری Geth اتریوم ظاهر شده است. در کمتر از دو هفته پس از انتشار اتریوم‌کلاسیک، شبکه سولانا به مدت 17 ساعت به دلیل حمله سرویس آفلاین شد. اما خوشبختانه برای کاربران آن، هیچ وجهی توسط مهاجمان به سرقت نرفت. در مورد صرافی های غیرمتمرکز و متمرکز، دو حمله قابل توجه در سال 2021 به کیف پول Cryptopia و Liquid Exchange hot انجام شد. به دلیل این حملات، در مجموع حدود 100 میلیون دلار توکن و سکه به سرقت رفت. اکنون ارزش وجوه از دست رفته را می توان به راحتی در 1.5 ضرب کرد که نتایج حمله را برای کاربران عمومی ناراحت کننده می کند.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

3 هفته قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.