شخصی به تازگی 100 هزار دلار بیت کوین به کیف پول کلاهبرداری هدیه مایکل سیلر فرستاده است

neda
1 سال قبل
بیت کوین

کلاهبرداری های جعل هویت یک تهدید رو به رشد در جامعه ارزهای دیجیتال است و تعداد زیادی از قربانیان همچنان گرفتار آن می شوند. آخرین مثال مربوط به مدیر عامل مایکرواستراتژی بود و شخصی با استفاده از نام خود دو بیت کوین را به یک آدرس تقلبی ارسال کرد. در کلاهبرداری های هدایایی، بازیگران بد معمولاً جعل شخصیت شناخته شده ای هستند و کمپین های فریبنده ای را تبلیغ می کنند که پیشنهاد می کنند تمام بیت کوین های ارسال شده به آدرس های آنها را دو برابر کنند. ناگفته نماند، کسانی که درگیر کلاهبرداری هستند، هیچوقت بیت کوین دریافت نمی کنند.

مایکل سیلور، مدیر عامل مایکرواستراتژی و یکی از حامیان برجسته بیت کوین، یکی از محبوب ترین نام ها در صنعت کریپتو است. به همین دلیل جای تعجب نیست که کلاهبرداران اغلب از نام او برای تبلیغ چنین کلاهبرداری هایی استفاده می کنند. وضعیت سیلور کمی نگران کننده تر است. بازیگران بد به ساختن وب‌سایت‌هایی با استفاده از نام او ادامه می‌دهند و می‌گویند که او تمام بیت‌کوین‌های ارسال شده به آدرس او را از مخفیگاه شخصی و شرکتش که حاوی میلیاردها دلار است، دو برابر خواهد کرد. یکی از جدیدترین وب‌سایت‌های شناسایی شده، که توسط منبع هشدار کلاهبرداری مشخص شده است، در سراسر دسامبر 2021 فعال بوده است و قبلاً 650000 دلار بیت‌کوین دریافت کرده است. یک تراکنش خاص توجه را به خود جلب کرد زیرا یک نهاد ناشناس دیروز دو بیت کوین به ارزش تقریباً 100000 دلار را به آدرس مرتبط با کلاهبرداری ارسال کرد. پیش از این، scam-alert درباره آدرس مشابه دیگری با استفاده از نام Saylor که در ماه نوامبر فعال بود، هشدار داده بود. در کل ماه، بیش از 1 میلیون دلار در 42 پرداخت دریافت کرد.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

1 ماه قبل

ایردراپ پویام

تمامی توکن های ایردراپ شده به کاربران پویام در سایت جدید به اکانتشان واریز خواهد شد ایردراپ بزرگ پویام که...

1 ماه قبل

POUYAM

تاریخ ایجاد توکن 2021/11/29 صفحه اول وایت پیپر پویام کانتراکت این توکن 0x2c98087276c92D9Bf64bF2546A34de794e43DF53 آدرس های سایت رسمی پویام POUYAM.COM POUYAM.ORG...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.