لایحه پیشنهادی در ایران می تواند کلیه ارزهای رمزپایه خارجی استخراج شده را ممنوع کند

sarah
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال

به نظر می رسد قانونگذاران در تلاشند یک چارچوب قانونی را در پشت تصمیم بانک مرکزی ایران ایجاد کنند تا مردم فقط از رمزنگاری عملیات استخراج با مجوز دولتی برای پرداخت استفاده کنند.

لایحه جدید تهیه شده توسط کمیسیون اقتصاد پارلمان ایران با هدف محدود کردن استفاده از ارزهای رمزپایه در داخل کشور در حال فراهم آوردن چارچوب قانونی واضح تری برای استخراج کنندگان از معادن است.
براساس گزارش روز جمعه خبرگزاری تسنیم ، نمایندگان مجلس لایحه ای را با عنوان “حمایت از استخراج ارزهای رمزنگاری شده و ساماندهی بازار داخلی برای مبادلات” تهیه کردند که اولین بار پارلمان این کشور در 23 ژوئن اعلام کرد.
با این حال ، این بیانیه می تواند به رمزنگاری استخراج شده توسط اشخاص دارای مجوز در داخل ایران اشاره داشته باشد ، زیرا بانک مرکزی ایران قبلا گفته بود که تلاش می کند اطمینان حاصل کند که تمام ارزهای دیجیتال معامله شده در کشور از مزارع محلی استخراج می شوند. این لایحه پیشنهادی همچنین استخراج رمزنگاری را به طور رسمی تحت نظارت قانونی وزارت صنعت ، معدن و تجارت قرار می دهد و به وی اجازه می دهد مجوزهایی را برای مزارع اعطا کند. شرکت های استخراج شده با استخراج مجاز با کنترل جزئی یا کامل نیروگاه می توانند برای فروش هرگونه مازاد برق با وزارت انرژی کشور تقاضا کنند.
استخراج رمزنگاری به عنوان یک فعالیت صنعتی از سال ۲۰۱۹ در ایران قانونی است به شرطی که استخراج کنندگان از این طریق مجوز داشته و تنظیم شوند.
با این حال ، حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران ، در ماه مه اعلام کرد که فعالیت های استخراج تا سپتامبر ممنوع است. ظاهراً مقامات در حال افزایش حملات خود به ماینرها غیرمجاز هستند که به شبکه برق متصل می شوند ، زیرا کشور در ماه های تابستان با افزایش تقاضا برای انرژی روبرو است.

در ماه ژوئن ، روحانی گفت که ایران در جلسه هیئت هماهنگی اقتصادی کابینه خود برای حفظ و محافظت از منافع ملی نیاز به قانونی کردن ارز رمزنگاری شده دارد.
رئیس جمهور خواستار مطالعه مشترک بین آژانس های بازار سرمایه و اخبار برای ایجاد چارچوب قانونی برای ارزهای رمزپایه شد.

ترجمه اختصاصی از : pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

3 هفته قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.