هنگ کنگ شامل ارز دیجیتال بانک مرکزی در استراتژی fintech است

sarah
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال

تحقیقات در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی نقش مهمی در تلاش های توسعه فین تک هنگ کنگ خواهد داشت.

سازمان پول هنگ کنگ (HKMA) استراتژی “Fintech 2025” خود را با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ، خرده فروشی و عمده فروشی ، که در بسته نوآوری مالی دیجیتال موجود است ، منتشر کرده است.
طبق گزارش ها ، CBDC با رونمایی از استراتژی fintech از طریق انتشار منتشر شده در روز سه شنبه ، بخشی از هدف مدیریت شهری را برای ترویج تصویب جامع مالی دیجیتال تا سال 2025 ایفا می کند.
در مورد برنامه های خود برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ، HKMA نشان داد که تلاش های تحقیقاتی خود را برای اطمینان از آمادگی هنگ کنگ برای شناور کردن CBDC های خرده فروشی و عمده فروشی افزایش می دهد.
براساس این اعلامیه ، HKMA برای تحقیق در مورد ارز دلار دیجیتال هنگ کنگ با بانک تسویه حساب بین المللی همکاری می کند. گزارش شده است که این تحقیق در حال بررسی خطرات ، مزایا و موارد احتمالی استفاده از ارز e-HKD است.
HKMA همچنین اظهار داشت که به کار با بانک مرکزی چین در زمینه استفاده مرزی از پروژه پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال (DCEP) این کشور ادامه خواهد داد.
در واقع ، Cointelegraph در ماه مه گزارش داد كه هنگ كنگ به دنبال گسترش مطالعات آزمایشی برای یوان دیجیتال PBoC است.
در همین حال ، HKMA همچنین بخشی از کنسرسیوم بانک های مرکزی آسیا است که روی یک پل ارز دیجیتال چند بانک مرکزی کار می کنند.
این پروژه بر اساس همکاری مشابه بین هنگ کنگ و تایلند برای ایجاد CBDC های مرزی مبتنی بر فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز بنا شده است.
طرح تحقیق گسترده CBDC یکی از پنج نقطه اصلی تمرکز در استراتژی fintech هنگ کنگ است.
مناطق دیگر شامل اطمینان از استقبال بانک های شهر از فناوری مالی دیجیتال در حالی که ایجاد زیرساخت داده ای قوی برای پشتیبانی از گسترش برنامه ریزی شده fintech است.
هنگ کنگ همچنین می خواهد با سیاست های تحت هدایت دولت از اصلاحات اساسی فین تک خود پشتیبانی کند و در عین حال زمینه را برای ایجاد نیروی کار ماهر برای الگوی جدید مالی دیجیتال فراهم کند.
در میان زمینه تمرکز fintech گسترش یافته ، هنگ کنگ همچنین در تلاش است تا دسترسی به ارزهای رمزپایه را محدود کند. اداره خدمات مالی و خزانه داری این شهر در ماه مه پیشنهاد سیاست را صادر كرد و از دولت خواست كه تجارت رمزنگاری را به سرمایه گذاران واجد شرایط با اوراق بهادار به ارزش حداقل 1 میلیون دلار محدود كند.

ترجمه اختصاصی از : pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

6 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.