هیلاری کلینتون میگوید، بیت کوین در حال تضعیف دلار است

neda
1 سال قبل
بیت کوین

بیت کوین و ارزهای رمزپایه امسال رشد کردند و بیت کوین اکنون در اختیار تسلای ایلان ماسک است و السالوادور آن را به عنوان ارز ملی پذیرفته است.

قیمت بیت کوین، پس از فروش شدید در اوایل این هفته، برخی از ضررهای خود را جبران کرد و به 60000 دلار بازگشت و به رشد گسترده تر بازار کریپتو کمک کرد. قیمت بیت کوین از این زمان در سال گذشته 200 درصد افزایش یافته است و ارزش بازار کریپتو را به تقریباً 3 تریلیون دلار رساند. اکنون هیلاری کلینتون، نامزد سابق ریاست جمهوری آمریکا و وزیر امور خارجه در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما، هشدار داده است که افزایش بیت کوین و ارزهای دیجیتال می تواند وضعیت ارز ذخیره دلار آمریکا را تضعیف کند. چیزی که به نظر یک تلاش بسیار جالب و تا حدودی عجیب و غریب برای استخراج واقعی سکه های جدید به منظور تجارت با آنها است، پتانسیل تضعیف ارزها، تضعیف نقش دلار به عنوان ارز ذخیره، برای بی ثبات کردن کشورها، شاید از کشورهای کوچک شروع شود.

هیلاری کلینتون، در یک میزگرد در انجمن اقتصاد جدید بلومبرگ در سنگاپور، گفت که امیدوار است «کشورها توجه بیشتری به ظهور ارزهای دیجیتال داشته باشند». کلینتون از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز انتقاد کرد و او را به استقرار “هکرها و کسانی که با اطلاعات نادرست و جنگ سایبری سروکار دارند” متهم کرد.

داده‌های اخیر Chainalysis نشان می‌دهد که آمریکای شمالی بزرگترین قربانی حملات باج‌افزار مبتنی بر کریپتو در جهان است، به طوری که هکرها در یک دوره ۱۲ ماهه ۱۳۱ میلیون دلار ارز دیجیتال به مجرمان پرداخت کرده‌اند. مشخص شد که بیشتر حملات از سوی باندهای مستقر در روسیه بوده است.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

6 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.