پاسخ کلی به اینکه چرا چین معامله ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است؟ پشت پرده این ماجرا چیست؟

neda
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال

صنعت ارزهای رمزنگاری شده در آینده با بحران های مهمی روبرو خواهد شد زیرا چین همه معاملات ارزهای رمزنگاری شده را در این کشور غیرقانونی اعلام می کند.

بانک خلق چین (PBOC) اعلام کرده است که ارزهای رمزپایه نباید مانند ارزهای سنتی معامله شوند و صرافی های خارجی نباید از طریق اینترنت به سرمایه گذاران چین خدمات ارائه دهند.

به گفته PBOC ، موسسات مالی ، مشاغل پرداختی و شرکت های اینترنتی نیز از تجارت در زمینه ارزهای رمزنگاری شده منع شده اند. این خبر در حال حاضر صنعت را برای ضربه زدن به خرس ها تنظیم کرده است.

بیت کوین در 24 ساعت گذشته بیش از 4 درصد کاهش یافته است و تقریباً همه ارزهای دیجیتالی اصلی روند نزولی را تجربه کرده اند. این تصمیم همچنین به ارزهای رمزنگاری شده و سهام مرتبط با بلاک چین ضربه زد ، اگرچه برخی از این کاهش ها در معاملات صبحگاهی ایالات متحده عقب نشینی کرد.

ماینرهای Riot Blockchain ، Marathon Digital و Bit Digital که در فهرست ایالات متحده قرار دارند بین 2.5 تا 5 درصد کاهش یافته اند ، در حالی که صرافی رمز ارز Coinbase Global کمی بیش از 1 درصد کاهش یافته است.

توجه داشته باشید که این اولین بار نیست که چین ترول نزولی در زمینه رمزنگاری می کند. در اوایل ماه ژوئن امسال ، چین همه کارخانه های استخراج ارزهای رمزنگاری شده در این کشور را ممنوع و تعطیل کرد.

مقامات چینی می گویند ارزهای رمزنگاری شده نظم اقتصادی را مختل کرده و انتقال دارایی های غیرقانونی و پولشویی را تسهیل می کند. تحلیلگران می گویند پکن همچنین نگران رقابت احتمالی یوان دیجیتالی است و اینکه تجارت تشنه استخراج بیت کوین می تواند به محیط زیست آسیب برساند.

بر هیچ کس پوشیده نیست که دولت مرکزی چین در شش ماه گذشته تقریباً بر همه عناصر اقتصاد فشار آورده است و تمرکز ویژه ای بر اطمینان از پیروی شرکت های فناوری از دستورالعمل های پکن دارد. 

PBOC در بیانیه ای در وب سایت رسمی خود گفت: دولت چین “قاطعانه سفته بازی ارزهای مجازی و فعالیتهای مالی مرتبط و رفتارهای نادرست خود را برای حفاظت از اموال مردم و حفظ نظم اقتصادی ، مالی و اجتماعی” متوقف خواهد کرد.

در بیانیه مشترک ، ده آژانس دولتی چین ، از جمله بانک مرکزی ، بانک اوراق بهادار و مقامات ارزی ، اعلام کردند که همکاری نزدیکی برای حفظ “فشار قوی” بر تجارت ارزهای رمزنگاری شده خواهند داشت.

این اقدامات از سوی شورای دولتی چین یا کابینه انجام می شود و در ماه مه متعهد شد که معادن و تجارت بیت کوین را به عنوان بخشی از تلاش های خود برای مقابله با ریسک مالی ، سرکوب کند و باعث فروش گسترده ارزهای رمزنگاری شده شود.

کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات (NDRC) اعلام کرد که تحقیقات سراسری را در مورد استخراج ارزهای رمزنگاری شده انجام خواهد داد. چنین فعالیتهایی ارتباط چندانی با رشد اقتصادی چین ، ایجاد خطرات ، مصرف مقدار زیادی انرژی و مانع اهداف بی طرفی کربن ندارد.

NDRC در اطلاعیه ای به دولت های محلی گفت که حذف معدن ارزهای رمزنگاری شده ، کلیدی برای ارتقاء رشد با کیفیت اقتصاد چین ضروری است. استخراج ارزهای مجازی قبل از سرکوب که در اوایل سال جاری آغاز شد ، یک تجارت بزرگ در چین بود و بیش از نیمی از عرضه رمزنگاری جهان را تشکیل می داد. NDRC گفت که با سایر سازمانهای دولتی همکاری نزدیک خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که حمایت مالی و تامین برق برای معدن قطع خواهد شد. نهاد برنامه ریزی ملی همچنین از دولت های محلی خواسته است تا برای از بین بردن چنین فعالیتهایی یک جدول زمانی مشخص و نقشه راه تهیه کنند.

نوآوری ، روحیه کارآفرینی یا تخریب خلاق – هر اصطلاحی که در آن زمان رواج داشته باشد – یک نیروی غیرقابل کنترل است. روشهای جدید تجارت ، صرف نظر از صنعت ، بر اساس خواسته یا عدم تمایل بازار ، در نهایت موفقیت یا شکست تلقی می شود. تلاش برای کنترل ، محدود کردن یا جلوگیری از ایده هایی که برای مصرف کنندگان و کاربران نهایی ارزش ایجاد می کند و در عین حال تجربه افراد درگیر را بهبود می بخشد ، بی نتیجه است. فناوری و برنامه های مبتنی بر بلاک چین ، از جمله دارایی های رمزنگاری شده ، اما مزایای متعدد و پس انداز را برای همه اعضای شبکه به همراه دارد. تلاش برای توقف این پیشرفت به سادگی مصرف کنندگان را ناامید می کند.

به غیر از این ، چین در حال آزمایش یوان دیجیتال چین خود است ، یک ارز دیجیتال تحت حمایت دولت که هدف آن فراهم آوردن راحتی بیت کوین بدون مزایای حفظ حریم خصوصی و عدم تمرکز-یا بالقوه ، عدم نظارت دولت است.

اجازه وجود یوان دیجیتال چین با هر دارایی مجازی دیگر از نظر پکن منطقی نیست. به گفته Kinzius ، چین نگران “اجتناب از رقابت [در] ارزهای رمزنگاری شده بود ،” به ویژه در حالی که آماده می شود یوان دیجیتال چین را در اختیار کاربران خارج از کشور در طول المپیک زمستانی 2022 پکن قرار دهد. برخی از علاقه مندان به ارزهای رمزنگاری شده امیدوارند که سرکوب صرافی های چین توسط چین ، معامله گران رمزنگاری چینی را به پلتفرم های موسوم به امور مالی غیر متمرکز (DeFi) سوق دهد ، که سازمان های مبتنی بر بلاک چین هستند و می توانند خدمات مختلفی را ارائه دهند و توسط یک حزب یا شرکت واحد کنترل نمی شوند. به به گفته کالین وو ، نویسنده چینی که رمزنگاری را پوشش می دهد ، در واقع ، کاربران ارزهای رمزنگاری شده چینی به طور فعال “در مورد نحوه یادگیری DeFi” بحث می کنند.

هرچه یک پلتفرم یا مدل حکمرانی بازتر و در دسترس تر باشد ، تفکر نوآورانه و کارآفرینی را بیشتر از نظر ساختارها و سیستم های دولتی و همچنین سیستم های تجاری و بنگاه ها جذب خواهد کرد. هنگامی که از دیدگاه سنتی تر شرکت ها مورد بررسی قرار می گیرد ، ارزش بسیاری از شرکت های فناوری پیشرفته-اپل ، فیس بوک ، گوگل ، آمازون ، علی بابا و بایدو-تا حد زیادی توسط شبکه های کاربران و توسعه دهندگان که در سراسر پلت فرم با یکدیگر ادغام می شوند ، هدایت می شود. سوال در این زمینه ، ممنوعیت معاملات رمزنگاری باید به عنوان فرصتی برای اقتصادهای مبتنی بر بازار آزاد تلقی شود تا در توسعه برنامه های رمزنگاری منبع باز پیش قدم شوند.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

1 ماه قبل

ایردراپ پویام

تمامی توکن های ایردراپ شده به کاربران پویام در سایت جدید به اکانتشان واریز خواهد شد ایردراپ بزرگ پویام که...

1 ماه قبل

POUYAM

تاریخ ایجاد توکن 2021/11/29 صفحه اول وایت پیپر پویام کانتراکت این توکن 0x2c98087276c92D9Bf64bF2546A34de794e43DF53 آدرس های سایت رسمی پویام POUYAM.COM POUYAM.ORG...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.