پولیگون یک راه حل مقیاس بندی zk-STARK را برای استقرار DApp راه اندازی می کند

neda
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال

پولیگون، یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه دو برای بلاک‌چین‌های سازگار با اتریوم، در یک بیانیه مطبوعاتی ارائه‌شده به کوین‌تلگراف اعلام کرد که ماشین مجازی Miden مجهز به zk-STARK خود را برای توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز، همچنین به عنوان DApps، راه‌اندازی کرده است. zk-STARK مخفف عبارت Zero-knowledge Scalable Transparent Argument of Knowledge است. به عبارت ساده‌تر، فناوری دانش صفر به یک طرف اجازه می‌دهد تا به دیگری ثابت کند که اطلاعات خصوصی (مانند رمز عبور) را در اختیار دارد بدون اینکه آن اطلاعات را فاش کند. STARK یکی از این روشها برای مبهم کردن، اثبات یا تأیید این اطلاعات به صورت الگوریتمی است.

پولیگون بیش از 1 میلیارد دلار برای توسعه فناوری دانش صفر متعهد شده است. یکی از کاربردهای zk-STARK برای استفاده در امور مالی غیرمتمرکز پیچیده، یا DeFi، مانند بیمه غیرمتمرکز خودرو یا محصولات مراقبت بهداشتی، به دلیل نیاز به تأیید هویت است. zk-STARK و طرح‌های مشابه می‌توانند اطلاعات حساس دارایی‌های دیجیتالی مانند گواهینامه رانندگی یا کپی پاسپورت را ویرایش کنند و همچنین اندازه آنها را برای تأیید سریع توسط شرکت‌کنندگان در بلاک چین کاهش دهند. این تضمین می‌کند که گره‌ها می‌توانند صحت چنین اسنادی را بدون تماس آنها با داده‌های شخصی واقعی کاربران تأیید کنند،در نتیجه نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی کاهش می‌یابد و اعتماد برای محصول DeFi ایجاد می‌شود. اما همچنین می‌توان از آن برای ساده‌سازی اثبات رمزنگاری در مکانیسم‌های اجماع و بهبود عملکرد محاسباتی استفاده کرد.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

1 ماه قبل

ایردراپ پویام

تمامی توکن های ایردراپ شده به کاربران پویام در سایت جدید به اکانتشان واریز خواهد شد ایردراپ بزرگ پویام که...

1 ماه قبل

POUYAM

تاریخ ایجاد توکن 2021/11/29 صفحه اول وایت پیپر پویام کانتراکت این توکن 0x2c98087276c92D9Bf64bF2546A34de794e43DF53 آدرس های سایت رسمی پویام POUYAM.COM POUYAM.ORG...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.