چرا تازه واردان از روند نزولی بازار رمز ارز میترسند؟

neda
1 سال قبل
بیت کوین

از آنجایی که بیت کوین به زیر 60 هزار دلار رسیده است، بازار ترسناک شده است و این نشان می دهد که ممکن است فرصت خرید خوبی ایجاد شود. بیت کوین پس از عبور از بالاترین سطح قبلی در ابتدای نوامبر وارد یک اصلاح شده است.

بر اساس داشبورد بیت کوین کلارک مودی، بیت کوین در حال حاضر در حدود 58000 دلار معامله می شود که تقریبا 16 درصد پایین تر از قیمت بالای تاریخ 69000 دلاری که در 10 نوامبر ثبت شده بود. هر زمان که قیمت کاهش می یابد، تازه واردان عصبی می شوند در حالی که افراد طولانی مدت از خرید دیپ و چیدن صندلی های ارزان قیمت لذت می برند. دشواری تازه واردان در چشم انداز کوتاه مدت میلیونر شدن است که معمولاً توسط برخی تبلیغ می شود. در همان زمان، بیت کوین‌داران می‌توانند با کاهش قیمت، بیت کوین بیشتری بخرند. این پویایی بخشی از طبیعت انسان است، زیرا فرد تمایل دارد مطابق با بادها دریانوردی کند.

با این حال، به طور کلی، به کارگیری احساسات در سرمایه گذاری های خود می تواند به استراتژی شما آسیب برساند و بهترین استراتژی این است که «باحال بازی کنید». با داشتن دانش پایه ای از بیت کوین و تجربه تجربه ای از فراز و نشیب های بیت کوین، بیت کوین دارانی که برای مدتی بخشی از جامعه بوده اند، دیگر تحت تاثیر این ترس شدید که افت قیمت بازار را زیر آب می برد، نمی شوند. از آن سود می برند. هر زمان که بیت کوین سقوط می کند، بیت کوین داران اولین گروهی هستند که قدم می گذارند و «خرید نزول» را به واقعیت تبدیل می کنند، زیرا می دانند که از نظر تاریخی، روند قیمت صعودی بوده است.

یکی از ابزارهای سنجش احساسات بازار، شاخص ترس و طمع بیت کوین است. وقتی سرمایه گذاران بیش از حد ترسیده باشند، ممکن است فرصت خرید خوبی رخ دهد و اصلاح ممکن است به پایان برسد. از طرف دیگر، زمانی که سرمایه گذاران بیش از حد حریص هستند، ممکن است اصلاحی برای متوقف کردن این رالی در جریان باشد. مقدار صفر به معنای “ترس شدید” است، در حالی که مقدار 100 نشان دهنده “طمع شدید” است.

مشروعیت و صحت این شاخص و اینکه آیا می تواند به عنوان یک ابزار پیش بینی قیمت عمل کند قطعاً جای بحث دارد. با این حال، شاخص ترس و طمع بیت کوین برخی از همبستگی های جالب را برجسته کرده است و می تواند کمکی برای سرمایه گذاران باشد تا احساسات خود را کنار بگذارند و فرصت ها را بشناسند. در زمان نگارش این مقاله، این شاخص یک “ترس” را در احساسات بازار با امتیاز 34 نشان می دهد، زیرا بیت کوین زیر 60000 دلار باقی می ماند. در گذشته، زمانی که اوضاع به سمت جنوب پیش رفت و احساسات کاهش یافت، برای مثال، در مارس 2020 و در ماه مه 2021، شاخص به یک رقم تک رقمی رسید. هر دو دوره شاهد سقوط ناگهانی قیمت بودند که عملاً امید سرمایه گذاران جریان اصلی را از بین برد. با این حال، بیت کوین در هر دو مورد از بین نرفت و در هیچ مورد دیگری از بین نمیر‌ود، این واقعیتی است که شعار بیت کوینر را تکرار می کند که «خروج را بخر». همانطور که گفته شد، بهترین زمان برای خرید بیت کوین وجود ندارد. کسانی که منتظر کاهش قیمت هستند می‌توانند معلق بمانند در حالی که بیت‌کوین ماه‌های سبز دو رقمی را به نمایش می‌گذارد، همان‌طور که کسانی که خرید فوری می‌کنند می‌توانند سقوط قیمت را در کوتاه‌مدت ببینند. اصل موضوع این است که در دراز مدت، مهم نیست که کسی آن را چه زمانی خریده است، بلکه مهم است که آیا خریده است یا نه!.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

6 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.