چگونه دستور اجرایی جو بایدن در مورد مقررات ارز دیجیتال بر جنگ روسیه و اوکراین تاثیر خواهد گذاشت؟

neda
6 ماه قبل
خبر های فاندامنتال

پس از یک تاخیر کوتاه ناشی از جنگ بین روسیه و اوکراین، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، قرار است این هفته فرمان اجرایی در مورد مقررات ارزهای دیجیتال را امضا کند. در این گزارش، منابع گفتند بایدن با سایر متحدان همکاری خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که همه آنها هم نظر هستند.

طبق گزارش CryptoPotato در 20 فوریه، انتظارات مربوط به آخرین فرمان اجرایی بایدن، مربوط به مقررات در فضای ارزهای دیجیتال است. قرار بود این اتفاق در هفته بعد رخ دهد، اما زمانی که فدراسیون روسیه عملیات نظامی ویژه را علیه اوکراین آغاز کرد، برنامه ها تغییر کرد. ایالات متحده و متحدان غربی اش به جای درگیر شدن مستقیم، تصمیم گرفتند رویکرد دیگری در پیش بگیرند و تحریم های بی شماری را علیه روسیه، رئیس جمهور آن، الیگارش ها و هر کس دیگری در میان بگذارند.

در میان این اقدامات، نقش ارزهای رمزپایه ظاهر شد. از یک طرف، گزارش‌ها ادعا کردند که روس‌ها (و اوکراینی‌ها) به دارایی‌های دیجیتال روی آورده‌اند در حالی که با افزایش سرسام‌آور حجم معاملات، ارزهای ملی آن‌ها سقوط کرده است. از سوی دیگر، ناظران جهانی این نگرانی را مطرح کردند که الیگارش های روسی می توانند از طبقه دارایی برای دور زدن تحریم ها استفاده کنند. در حالی که این امر بسیار بعید به نظر می رسد، حداقل طبق گفته های برایان آرمسترانگ، مدیر عامل کوین بیس و براد گارلینگ هاوس، مدیر عامل ریپل، بایدن امضای فرمان اجرایی کریپتو را تا اطلاع ثانوی به تعویق انداخت.

جدای از مشارکت فوق، ارزهای دیجیتال نقش دیگری در جنگ بین روسیه و اوکراین ایفا کردند زیرا کمک های مالی دیجیتالی چند روز پس از تهاجم افزایش یافت. به نظر می‌رسد این اولین باری است که مقامات دولتی درخواست کمک‌های ارزهای دیجیتال می‌کنند. با نقش رو به رشد دارایی های دیجیتال، گزارش های جدیدی اکنون منتشر شده است که می گوید دستور اجرایی بایدن در مورد طبقه دارایی این هفته خواهد بود. به نقل از منابع آگاه، رویترز گزارش داد که انتظار می رود نظارت گسترده ای بر بازار ارزهای دیجیتال از جمله یک دستور اجرایی برای مقابله با تهدید فزاینده باج افزار و سایر جرایم سایبری” پیشنهاد کند.

به گفته این منابع، با وقایع و نگرانی‌ها در مورد دخالت روسیه در کریپتو، بایدن همچنین می‌خواهد اقدامات کشورش را با متحدانش در ناتو هماهنگ کند. علاوه بر این، آنها گفتند که او همچنین به وزارت خزانه داری، وزارت دادگستری و سایر سازمان های دولتی دستور خواهد داد تا سناریوی احتمالی را در مورد چگونگی پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی توسط کشور ترسیم کنند. ایالات متحده مدتی است که با این ایده دست و پنجه نرم کرده است، اما هنوز حرکت قاطعی انجام نداده است، در حالی که سایر کشورها، مانند چین، بسیار جلوتر هستند.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

3 هفته قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.