چین چندین حساب اجتماعی مرتبط با ارز رمزنگاری شده را مسدود کرده است

sarah
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال

در حالی که پکن سرکوب تجارت و استخراج بیت کوین را افزایش داده بود ، آخر هفته تعداد زیادی حساب مربوط به رمزنگاری در پلت فرم Weibo شبیه Twitter در چین مسدود شد.

به گفته تحلیلگران و یک تنظیم کننده مالی ، اقدامات بیشتری انتظار می رود ، از جمله پیوند فعالیت های غیرقانونی رمزنگاری در چین به طور مستقیم تر با قانون کیفری این کشور.
ماه گذشته ، شورای دولتی چین یا کابینه ، وعده داده بود که در زمینه استخراج و تجارت بیت کوین سرکوب کند ، و چند روز پس از ممنوعیت خدمات مالی و پرداختی مربوط به رمزنگاری ، یک کمپین علیه ارزهای رمزپایه را تشدید کرد. در آخر هفته ، دسترسی به چندین حساب Weibo مرتبط با رمزنگاری که به طور گسترده دنبال می شود ، با پیغامی مبنی بر اینکه “هر حساب” قوانین و مقررات را نقض می کند “رد شد.
یک مفسر Weibo بیت کوین یا رهبر نظر کلیدی (KOL) ، که خود را “دکتر بیت کوین مینی” می نامد ، نوشت: “این روز داوری برای رمزنگاری KOL است”.
حساب اصلی وی نیز روز شنبه مسدود شد.
وینستون ما ، استادیار دانشکده حقوق NYU ، با اشاره به بنیانگذار تسلا و علاقه مند به ارزهای رمزنگاری شده ، گفت: “دولت روشن می کند که هیچ نسخه چینی از ایلان ماسک نمی تواند در بازار رمزنگاری چین وجود داشته باشد.” نویسنده کتاب “جنگ دیجیتال” ، همچنین از دادگاه عالی چین انتظار دارد به زودی تفسیر قضایی را منتشر کند که ممکن است تجارت و استخراج معاملات رمزنگاری را با دادگاه کیفری چین پیوند دهد.
این نظریه توسط یک تنظیم کننده مالی نیز مورد انعکاس قرار گرفت و وی گفت که چنین تفسیری ابهام قانونی را برطرف می کند که نتوانسته است به وضوح مشاغل تجارت بیت کوین را به عنوان “عملیات غیرقانونی” شناسایی کند.
تمام قوانین مربوط به ارزهای رمزپایه تاکنون در چین توسط نهادهای اداری منتشر شده است.
خبرگزاری رسمی شینهوا مقالاتی را منتشر کرده است که مجموعه ای از کلاهبرداری های مربوط به رمزنگاری را افشا می کند.
پخش کننده تلویزیونی دولتی CCTV گفته است که ارز رمزنگاری شده یک دارایی است که به راحتی تنظیم می شود و اغلب در تجارت بازار سیاه ، پولشویی ، قاچاق اسلحه ، قمار و معاملات مواد مخدر مورد استفاده قرار می گیرد. سرکوب افزایش یافته همچنین در حالی صورت می گیرد که بانک مرکزی چین در حال آزمایش ارز دیجیتال خود است.

ترجمه اختصاصی از : pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

6 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.