گروهی از بانک های روسیه از سیستم پرداخت بین المللی سوئیفت حذف خواهند شد که ضربه بزرگی به اقتصاد آن وارد خواهد کرد

neda
6 ماه قبل
خبر های فاندامنتال

ایالات متحده، اتحادیه اروپا و متحدان آنها اعلام کرده اند که گروهی از بانک های روسیه از سیستم پرداخت بین المللی سوئیفت حذف خواهند شد.

در بیانیه ای مشترک آمده است که این اقدام روسیه را از سیستم مالی بین المللی بیشتر منزوی می کند.

بیانیه مشترک کاخ سفید، کمیسیون اروپا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، بریتانیا و کانادا اواخر روز شنبه این به‌روزرسانی را تایید کرد.

طبق این بیانیه چندین بانک روسیه از سیستم پرداخت های بین المللی مسدود خواهند شد و بانک روسیه نیز دارایی های خود را مسدود خواهد کرد و توانایی آن را برای نقد کردن ذخایر خارج از کشور محدود می کند.

با توجه به نقش مهم سوئیفت در اقتصاد جهانی، این اقدامی بی سابقه است. تقریباً هر بانک بزرگ در سراسر جهان از این سیستم استفاده می کند و تریلیون ها دلار تراکنش در سال را پردازش می کند. مسدود کردن روسیه از این شبکه احتمالاً به شدت بر اقتصاد این کشور تأثیر می گذارد زیرا این کشور به سیستم صادرات نفت و گاز متکی است. علاوه بر به‌روزرسانی سوئیفت، کشورهای غربی گفتند که فروش به اصطلاح «گذرنامه‌های طلایی» را که به روس‌های ثروتمند اجازه می‌دهد تا تابعیت خارج از کشور را دریافت کنند، محدود خواهند کرد. این به روز رسانی پس از چند روز خونریزی در کیف و سایر شهرهای سراسر اوکراین پس از آن که پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام کرد دستور حمله نظامی به این کشور را در اوایل پنجشنبه صادر کرده است، منتشر شد. بایدن و دیگر رهبران غربی در واکنش به این حمله تحریم های متعددی را علیه روسیه اعلام کرده اند.

در همین حال، دولت اوکراین درخواستی برای کمک به ارزهای دیجیتال برای کمک به تامین مالی مبارزه خود با ارتش روسیه ارسال کرده است. مقامات اوکراینی روز شنبه یک آدرس بیت کوین و اتریوم را در توییتر منتشر کردند و کمک های مالی از سراسر جامعه ارزهای دیجیتال سرازیر شد. در زمان انتشار، اوکراین تقریباً 1.4 میلیون دلار بیت کوین، 4.6 میلیون دلار در اتریوم و 900000 دلار در تتر و سایر دارایی ها دریافت کرده است.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

3 هفته قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.