یک نوجوان کانادایی پس از سرقت 36 میلیون دلار رمز ارز دستگیر شد

neda
1 سال قبل
خبر های فاندامنتال

بر اساس اطلاعیه پلیس همیلتون در 17 نوامبر، یک نوجوان کانادایی به اتهام سرقت یک ارز دیجیتال 46 میلیون دلاری کانادا (36 میلیون دلار) از یک سرمایه گذار آمریکایی دستگیر شد. این بزرگترین کلاهبرداری ارز دیجیتال در تاریخ کانادا است. لازم به ذکر است که مبلغ 7 میلیون دلار کانادا (5.5 میلیون دلار) وجوه مسروقه توسط پلیس کشف و ضبط شده است.

ثروت ارز دیجیتال با کمک یک حمله تعویض سیم کارت به سرقت رفت. مهاجم توانست با پشت سر گذاشتن احراز هویت دو مرحله ای، سیم کارت دیگری به دست آورد و به وجوه قربانی دسترسی پیدا کند. چنین کلاهبرداری هایی یا با کمک یک خودی فاسد در یک شرکت مخابراتی یا با استفاده از مهندسی اجتماعی سازماندهی می شوند. این دستگیری به دلیل همکاری با اداره تحقیقات فدرال (اف بی آی) صورت گرفت. تحقیقات در مارس 2020 آغاز شد. محققان دریافته اند که برخی از وجوه سرقت شده برای خرید نام های کاربری کمیاب در بازی های آنلاین استفاده شده است.

در ماه فوریه، یوروپل اعلام کرد که اعضای یک باند تبهکار پس از سرقت 100 میلیون دلار ارزهای دیجیتال از برخی افراد برجسته دستگیر شدند. همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، مردی از کالیفرنیا 1.8 میلیون دلار رمزنگاری را به دلیل یک کلاهبرداری تعویض سیم کارت از دست داد.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

6 ماه قبل

موفقیتی دیگر برای ترون

تاریخ :۱۴۰۱،۰۶،۱۱ مدت مطالعه : ۸دقیقه جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار ترون، در ساعات اولیه روز پنجشنبه در توییتر یک...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.