اقتصاددان دانشگاه هاپکینز می گوید با افزایش زیان بیت کوین به زیر 30 هزار دلار، 65 درصد احتمال رکود اقتصادی وجود دارد

neda
1 سال قبل
بیت کوین

پروفسور اقتصاد کاربردی در دانشگاه جان هاپکینز، استیو هانکه معتقد است که افزایش تورم ایالات متحده نشانه ای است که اقتصاد به زودی وارد رکود می شود. هانکه طی مصاحبه ای با کیتکو نیوز اظهار داشت که احتمال رکود اقتصادی در حدود 65 درصد است، او اشاره کرد که همه چیز به فدرال رزرو بستگی دارد. این پس از آن رخ داد که نرخ تورم به رکورد 8.6 درصد رسید و فشار بر فدرال رزرو برای مداخله افزایش یافت.

به گفته این اقتصاددان، فدرال رزرو مسئولیت کامل وضعیت تورم را بر عهده دارد و اظهار داشت: این موسسه در حالی که اقدامات قبلی به ویژه در زمینه چاپ پول را انجام می داد، هیچ ایده ای نداشت که ممکن است این وضعیت چگونه پبش برود.

هانکه خاطرنشان کرد که احتمال بازگشت تورم به 2 درصد ممکن است به دلیل وجود پول اضافی در سیستم امکان پذیر نباشد و بر اساس شرایط فعلی، ممکن است هم رکود و هم تورم وجود داشته باشد. وی خاطرنشان کرد که نرخ‌های تورم فعلی احتمالاً برای چند سال باقی می‌ماند زیرا عرضه پول به طور قطع افزایش می‌یابد.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

10 ماه قبل

خبر خوب برای بیت کوین

سهم بیت‌کوین از بازار، با افزایش سرمایه‌گذاری به‌عنوان یک پناهگاه امن در پی بحران‌هایی مانند ورشکستگی صرافی FTX و سخت‌گیری‌های...

10 ماه قبل

نتیجه دادگاه ریپل و sec

گارلینگ‌هاوس باور دارد که اسناد فاش شده اخیر، موسوم به اسناد هینمن (Hinman)، نشان می‌دهد که SEC به طور عمدی...

نظرات

نظرتون رو بنویسید

Gurffr

1 ماه قبل
0
0

buy generic metronidazole over the counter – cefaclor canada order azithromycin 250mg generic

پاسخ

Xqekvx

1 ماه قبل
0
0

order generic valacyclovir 500mg – buy nemasole zovirax 800mg sale

پاسخ