ایلان ماسک میگوید: به نظر من خالق اصلی بیت کوین، نیک سابو است

neda
1 سال قبل
NFT

ایلان ماسک، میلیاردر فناوری اخیراً در پادکست محبوب Lex Fridman ظاهر شد و در آن موضوعات مختلفی از جمله هوش مصنوعی، تسلا و ارزهای دیجیتال را مورد بحث قرار داد.

با این حال، چیزی که توجه همه را به خود جلب کرد، پیش بینی او در مورد اینکه چه کسی می تواند خالق بالقوه بیت کوین باشد، بود. ماسک ابتدا روشن کرد که او قطعاً خالق بیت کوین نیست و سپس پیش بینی کرد که نیک سابو، متخصص رمزارز فوق سری، می تواند ساتوشی ناکاموتو اصلی باشد. او توضیح داد: می‌توانید به تکامل ایده‌ها قبل از راه‌اندازی بیت‌کوین نگاه کنید و ببینید چه کسی درباره آن ایده‌ها نوشته است. به نظر می رسد که نیک سابو احتمالاً بیش از هر کس دیگری مسئول تکامل این ایده ها است. او ادعا می کند که ناکاموتو نیست، اما مطمئن نیستم. به نظر می رسد که او بیش از هر کس دیگری مسئول ایده های پشت بیت کوین است. بیت کوین در دهه گذشته به یک طبقه دارایی 2 تریلیون دلاری تبدیل شده است، با این حال، هنوز مشخص نیست که چه کسی آن را ایجاد کرده است. ساتوشی ناکاموتو، خالق شبه بیت کوین ناشناس، بیت کوین را در سال 2008 ایجاد کرد و بلافاصله پس از راه اندازی آن در سال 2019، ناشناس ماند و همه امضاهای دیجیتالی ممکن را پاک کرد.

گمانه‌زنی‌های متعددی در مورد هویت خالق اصلی وجود دارد و بسیاری ادعا کرده‌اند که فرد واقعی پشت آن را می‌شناسند، اما هیچ‌کدام هیچ مدرک قطعی ارائه نکرده‌اند.

ترجمه اختصاصی از سایت pouyam.com

تگ ها

اخبار فاندامنتال

5 ماه قبل

خبر خوب برای بیت کوین

سهم بیت‌کوین از بازار، با افزایش سرمایه‌گذاری به‌عنوان یک پناهگاه امن در پی بحران‌هایی مانند ورشکستگی صرافی FTX و سخت‌گیری‌های...

5 ماه قبل

نتیجه دادگاه ریپل و sec

گارلینگ‌هاوس باور دارد که اسناد فاش شده اخیر، موسوم به اسناد هینمن (Hinman)، نشان می‌دهد که SEC به طور عمدی...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.