دادگاهی پرونده کلاهبرداری میلیاردی دوجکوین در قزوین

pouyam exchange
5 ماه قبل
دوج کوین

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، علی شعبانی اظهار کرد: حسب شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری یک شرکت در حوزه استخراج رمز ارز و امیدوار کردن مردم به پرداخت سودهای غیرمتعارف، پرونده قضایی در یکی شعب بازپرسی دادسرای قزوین تشکیل و متهمان تحت تعقیب کیفری قرار گرفته و بازداشت شدند.

وی افزود: پس از تحقیقات مقدماتی در داسرا، کیفرخواست متهمان به اتهام مشارکت در کلاهبرداری از طریق امیدوار کردن مردم به امور غیر واقع، فریب مردم به وجود شرکت و موسسات موهوم، ایجاد مانع جهت دسترسی به داده‌ها و جعل رایانه‌ای، مداخله غیر مجاز در اموال توقیفی بدون مجوز قانونی صادر و پرونده جهت ادامه روند رسیدگی به دادگاه های کیفری دو قزوین ارسال شد.

رییس کل دادگستری استان قزوین تصریح کرد: این پرونده 311 شاکی دارد و جزء پرونده های کثیرالشاکی و مهم استان محسوب می شود و میزان کلاهبرداری متهمان در صورت تبدیل رمز ارز و محاسبه دقیق حدود هزار میلیارد تومان پیش بینی می شود، که رسیدگی به این پرونده به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد و دومین جلسه رسیدگی با حضور متهمین، شکات و وکلاء طرفین برگزار شد.

شعبانی در پایان خاطرنشان کرد: 3 متهم در این پرونده تحت تعقیب قضایی قرار گرفته، که 2 نفر از متهمان به دلیل عجز از تودیع وثیقه در زندان به سر می برند و یک نفر نیز متواری است و در این جلسه رسیدگی، اظهارات شکات و دفاعیات متهمین و وکلاء طرفین اخذ شد و قاضی پرونده درخصوص برگزاری جلسات رسیدگی دیگر و یا صدور حکم قضایی تصمیم گیری خواهد کرد.

تگ ها

اخبار فاندامنتال

5 ماه قبل

خبر خوب برای بیت کوین

سهم بیت‌کوین از بازار، با افزایش سرمایه‌گذاری به‌عنوان یک پناهگاه امن در پی بحران‌هایی مانند ورشکستگی صرافی FTX و سخت‌گیری‌های...

5 ماه قبل

نتیجه دادگاه ریپل و sec

گارلینگ‌هاوس باور دارد که اسناد فاش شده اخیر، موسوم به اسناد هینمن (Hinman)، نشان می‌دهد که SEC به طور عمدی...

نظرات

نظرتون رو بنویسید
تاکنون نظری ثبت نشده است.