آیا بیت کوین دوباره به محدوده ۲۰۰۰۰ دلار بازمی گردد؟

pouyam exchange
1 سال قبل
بیت کوین

تاریخ : ۱۴۰۱،۰۵،۰۳

ساعت ۱۵:۰۰

بیت کوین در ساعات گذشته حرکت نزولی جدیدی را از مقاومت ۲۳٬۰۰۰ دلاری آغاز کرده است و اگر روند نزولی همین طور ادامه داشته باشد، باید منتظر کاهش شدید قیمت از زیر سطح ۲۱٬۸۰۰ دلار باشیم.

بیت کوین طی روزهای گذشته برای عبور از مقاومت ۲۴٬۰۰۰ دلاری تلاش می‌کرد. باز نزدیک‌شدن قیمت به سطح ۲۳٬۸۰۰ دلار اما، فروشندگان فعال‌تر شدند و بیت کوین نتوانست از ۲۳٬۷۴۴ دلار بالاتر برود.

در ادامه قیمت به زیر حمایت ۲۲٬۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته (SMA ۱۰۰)‌ سقوط کرد و پس از آن خریداران با حمایت بیت کوین در سطح ۲۱٬۹۵۰ دلار یک اصلاح صعودی جدید را تا مقاومت ۲۲٬۲۰۰ دلاری آغاز کردند. این اصلاح صعودی با عبور قیمت از سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی نیز همراه بود. گفتنی است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت نزولی قیمت از ۲۲٬۷۴۴ دلار تا کف ۲۱٬۹۵۰ دلاری تنظیم شده است.

در ادامه اما، قیمت باز هم در نزدیکی مقاومت ۲۳٬۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته با فشار فروشندگان مواجه شد و در نتیجه خریداران از رسیدن به بالای سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی باز ماندند.

بیت کوین در حال حاضر با قیمتی پایین‌تر از ۲۲٬۰۰۰ دلار معامله می‌شود و حمایت خط روند صعودی موجود در نمای یک ساعته بازار هم به‌تازگی از دست رفته است. قیمت هم‌اکنون فاصله کمی با حمایت ۲۱٬۸۰۰ دلاری دارد و با فرض اینکه بازار در ادامه صعودی شود، نزدیک‌ترین مقاومت سطح ۲۲٬۰۰۰ دلار خواهد بود.

تحلیل قیمت بیت کوین: احتمال بازگشت به ۲۰هزار دلار

مقاومت کلیدی بعدی بیت کوین سطح ۲۲٬۵۰۰ دلار است. عبور و بسته‌شدن کندل قیمت بالای این سطح می‌تواند به ادامه روند صعودی بیت کوین منجر شود. در این صورت هدف بعدی بیت کوین مقاومت‌های ۲۳٬۰۰۰ و ۲۴٬۰۰۰ دلاری خواهد بود.

در مقابل، اگر بیت کوین نتواند موقعیت خود را بالای حمایت ۲۱٬۸۰۰ دلاری حفظ کند،‌ روند نزولی باز هم ادامه پیدا خواهد کرد. در این صورت نزدیک‌ترین حمایت پیش روی بیت کوین سطح ۲۱٬۶۰۰ دلار خواهد بود.

حمایت کلید بعدی ۲۱٬۵۰۰ دلار است و اگر این سطح نیز از دست برود، احتمالاً باید منتظر سقوط بیت کوین تا ۲۰٬۵۰۰ و حتی ۲۰٬۰۰۰ دلار باشیم.

شاخص مکدی (MACD ) در حال شتاب‌‌گرفتن در محدوده نزولی است و  شاخص RSI نیز زیر محور میانی در سطح ۵۰ قرار دارد

همان‌ طور که گفته شد، ۲۱٬۶۰۰ و ۲۱٬۵۰۰ دلار حمایت‌‌های کلیدی بیت کوین هستند و ۲۲٬۲۰۰، ۲۲٬۵۰۰ و ۲۳٬۰۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

تگ ها

اخبار فاندامنتال

10 ماه قبل

خبر خوب برای بیت کوین

سهم بیت‌کوین از بازار، با افزایش سرمایه‌گذاری به‌عنوان یک پناهگاه امن در پی بحران‌هایی مانند ورشکستگی صرافی FTX و سخت‌گیری‌های...

10 ماه قبل

نتیجه دادگاه ریپل و sec

گارلینگ‌هاوس باور دارد که اسناد فاش شده اخیر، موسوم به اسناد هینمن (Hinman)، نشان می‌دهد که SEC به طور عمدی...

نظرات

نظرتون رو بنویسید